واکنش رییس کل دادگستری کهگیلویه‌وبویراحمد به شایعه زنده‌ماندن مسافران پرواز تهران-یاسوج پس از سقوط

مراسم گرامیداشت قربانیان حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج با حضور مردم، مسئولان و خانواده‌های قربانیان در مسجد حضرت محمد (عج) شهر سی سخت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان در جمع مردم شهرستان دنا که در این مراسم حضور داشتند با ابراز تسلیت این ضایعه‌ بزرگ به مردم استان در سخنانی از صبر و متانت خانواده‌های مصیبت دیده این حادثه‌ی تلخ تقدیر کرد و با اظهار اینکه از روز حادثه، مسئولین استانی و کشوری بدون لحظه‌ای درنگ، پیگیر ماجرا بودند افزود: از ابتدای این حادثه، در جلسات متعدد اقداماتی در خصوص گروه‌های امدادی، مسیر انتقال اجساد و رصد ساعتی عملیات در دستور کار مسئولان استانی قرار گرفت.

وی ضمن رد زنده ماندن افرادی پس از سقوط هواپیما گفت: عمق این فاجعه به قدری دردناک است که انسان توانایی گفتن جزئیات آنرا ندارد و شایعه زنده ماندن افرادی از مسافران، شایعاتی بی مبنا بود.

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با طرح این پرسش که تکلیف مدیران و متولیان کشوری و استانی در این باره چیست و ما باید چیکار کنیم و آیا می‌شد کاری کنیم که این اتفاق نیفتد؟ افزود: بازپرس ویژه‌ای از استان اصفهان انتخاب شده که به حوزه فرودگاه‌های یاسوج و تهران ورود نماید و کلیه سیستم‌ها باید اطلاعاتشان را در اختیار بازپرس ویژه قرار دهند حتی فرودگاه‌های مسیر پرواز که به خلبان اطلاعات داده اند رصد می‌شوند. نباید از کنار این مسئله به راحتی گذشت و بگوییم مقدر الهی بوده است.

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مأموریت ریاست قوه قضائیه به دادستان کل کشور در خصوص بررسی چگونگی به وجود آمدن این حادثه و رصد این موضوع اظهار کرد: بازپرس ویژه تا زمانی که اجساد و پیکر‌های جان باختگان جمع آوری نشود از ورود به حوزه اطلاعات فرودگاهی خودداری و بعد از پیدا شدن جعبه سیاه و جمع آوری اطلاعات در مرکز، در استان هم قضییه پیگیری می‌شود و ما به راحتی از کنار این قضییه نمی‌گذریم.

مزارعی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی به عنوان مدافع حقوق عامه تکلیف خودش می‌داند این قضییه را پیگیری کند، بیان داشت: باید برای دستگاه قضایی محرز شود که از ناحیه متولیان امر سهل انگاری، کوتاهی و قصوری صورت نگرفته باشد و اگر سهل انگاری، کوتاهی و قصوری انجام گرفته باشد باید جوابگو باشند، نمی‌شود از کنار چنین مسئله‌ای به راحتی بگذریم که، چون مقدر الهی بوده است، بنابراین همکاران ما در مرکز، استان اصفهان که محل وقوع حادثه است و در استان کهگیلویه و بویراحمد مسأله را نکته به نکته و با حساسیت تمام بررسی می‌کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 760029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =