امیر آقایی با یادی از دو اسکاری که سینمای ایران گرفته است از مسیر مستقلی که در طی سال‌ها برای رسیدن به این موفقیت طی شده نوشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیر آقایی با انتشار عکسی از اصغر فرهادی در اینستاگرام درباره موفقیت سینمای ایران در اسکار نوشت: 

«تا پاسي از شب بيدار نشسته ام تا مراسم اسكار را تماشا كنم. يكي از بزرگترين و جدي ترين جوايز سينماي جهان. اما اين سالها، مثلِ سالهايِ خيلي دور نيست كه فقط در حسرت و روياي اسكار باشيم، حالا ديگر ما هم اسكار داريم، دو تا هم داريم كه بدانند اتفاقي نبوده است.

اينكه سينمايِ مستقل و نجيبِ ايران چه مسير دشواري را طي كرد تا به اسكار برسد، خيلي مفصل است. اينكه كيارستميِ بزرگ چگونه يگانه و يك تنه راه را هموار كرد و سينماي ايران را به جهانيان شناساند، فرايندش ميشود افتخارِ امروز.حالا ديگر به لطف سينماگرانِ انديشمندمان، هر بار كه در رقابتي جهاني، فيلمي از ايران باشد، يقينأ تن و بدنِ رقبا خواهد لرزيد.ما آبرويِ خوبي برايِ سينمايِ ايران در عرصه ي جهاني كسب كرده ايم، ممنون فرهاديِ عزيز.

حيف كه دي لوئيس بي همتا سال گذشته خداحافظي كرد، با اينكه قلبا گري اولدمن را دوست ميدارم، ولي هيچ بدم نميآيد كه دي لوئيس، بي رقيب در كسب چهارمين اسكار از بازيگري خداحافظي كند. دو سالِ آينده حرفهايي خواهيم داشت در همين مراسم

با احترام به بانو شيرين عبادي ، ولي اي كاش ادبيات ايران هم، دستش به نوبل برسد، اين آرزويِ ديرينه و رويايِ كودكي تا به امروزم.»

58243

کد خبر 760095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
    18 32
    طلفا خودتان را با ستارگان هالیوود مقایسه نفرمایید که تفاوت از زمین تا اسمان است