۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵

مهر نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی جنگل‌های کشور در سال‌های گذشته گفت: نظارت بر جنگل‌ها باید با استفاده از تجهیزات نوین هوشمند شود.

عبدالرضا مصری با اشاره به معضل چوب‌سوخت در جنگل‌های غرب کشور گفت: مردم این منطقه به دلیل سهمیه کم سوخت، مجبور به قطع درختان هستند.

وی افزود: اگر طبق بند ق ماده ۱۴ قانون بودجه ۹۴ به روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی صورت می‌گرفت، بی‌تردید درختان کمتری در جنگل‌های بلوط غرب کشور قطع می‌شد؛ البته همچنان روستاهای این منطقه با مشکل نبود گاز دسته و پنجه نرم می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به ماده ۳۸ برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: وجود درختان خشک در جنگل‌ها، بهانه‌ای برای غارت آنها شده بود؛ به این دلیل، تصمیم بر آن شد تا در طول اجرای برنامه قطع درختان ممنوع شود.

وی ادامه داد: این روند یعنی عدم قطع درختان ممکن است در انتهای برنامه به خشک شدن کل درختان جنگل منجر شود.

مصری با اشاره به کاهش ۲۰ الی ۳۰ درصدی جنگل‌های کشور در سال‌های گذشته، گفت: این موضوع نشانگر سیاست‌های غلط دستگاه‌های متولی است که باید برای آن فکری کرد تا سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، تقویت شده و برای جلوگیری از بهره‌برداری غیرمجاز از جنگل‌ها، نظارت‌ها بیشتر شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سازمان جنگل‌ها،‌ مراتع و آبخیزداری با محدودیت نیرو انسانی مواجه است، گفت: باید نظارت‌ها با استفاده از دوربین‌ها و تجهیزات نوین در گلوگاه‌های حساس، هوشمند شود تا بتوان از قاچاق چوب جلوگیری کرد

35225

 

کد خبر 760175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =