خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سنای ایالت فلوریدای آمریکا، طرحی تصویب کرد که به برخی از معلمان مدارس اجازه حمل سلاح می‌دهد و در عین حال برنامه سلامت روان جدیدی برای مدارس این ایالت در نظر می‌گیرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان، این طرح که روز دوشنبه با ۲۰ رای موافق در برابر ۱۸ رای مخالف تصوب شد، در حقیقت پاسخی به تیراندازی ۱۴ فوریه در مدرسه پارکلند است که ۱۷ کشته برجای گذاشت.

تعدادی از سناتور‌ها از تصویب این طرح خوشنود بودند، اما جمهوری خواهان با محدودیت‌های در نظر گرفته شده در این طرح که سن خرید سلاح را از ۱۸ به ۲۱ سال افزایش می‌دهد و همچنین زمان انتظار برای خرید سلاح در نظر می‌گیرد، مخالف بودند.

دموکرات‌ها در مقابل مصوبه سنا را کافی نمی‌دانستند چرا که در این طرح ممنوعیت فروش سلاح‌های تهاجمی یا فروشگاه‌های با ظرفیت بالا گنجانده نشده است. مجلس نمایندگان ایالت فلوریدا هنوز این طرح را به تصویب نرسانده است. مجلس سنای فلوریدا همچنین برنامه مسلح کردن برخی از معلمان مدارس را به نام آرون فیس، مربی فوتبالی که جان خود را در تیراندازی ماه فوریه از دست داد، نامگذاری کرد.

سناتور جمهوری خواه بیل گالوانو گفت: آرون بدن خود را سپر دانش آموزان کرد و در این راه جان خود را از دست داد.

سناتور دموکرات کوین دادر گفت: نگاه کنید چه بر سر ۳۳۰۰ دانش آموز این دبیرستان آمد. این دانش اموزان به پیش گامان و پیام رسانان (مخالفت با حمل اسلحه) تبدیل شدند و آن‌ها را همه جا می‌بینیم. آن‌ها در تلویزیون، در دفاتر کار خود، در اخبار، در روزنامه و در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

52310

کد خبر 760390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =