۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰

مهر نوشت: رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه در گفتگوی تلفنی به توافقی در خصوص سوریه دست یافتند.

به گزارش تاس، ولادیمیر پوتین و امانوئل ماکرون رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه در خصوص اوضاع سوریه در چارچوب تلاش های مداوم جامعه بین‌الملل برای از بین‌ بردن بستر تروریسم در این کشور گفتگو کردند.

روابط عمومی کرملین در خصوص این گفتگوی تلفنی اعلام کرد: دو طرف بر اهمیت اجرای مداوم قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل تأکید کردند که این قطعنامه خواستار خارج کردن غیرنظامیان از مناطقی است که عملیات نظامی در آنجا انجام می‌شود و همچنین خواستار باز شدن دسترسی کمک‌های انسانی به غوطه شرقی و دیگر مناطق سوریه و همچنین کمک پزشکی به مردم آسیب‌دیده سوریه می‌شود.

در بیانیه کرملین آمده است: رؤسای جمهور دو کشور توافق کردند که تماس‌ها در سطوح مختلف را با هدف کمک به فرایند حل و فصل درگیری های سوریه افزایش دهند.

علیرغم شواهد موجود از نقض قوانین آتش‌بس توسط تروریست ها در غوطه شرقی و دیگر مناطق سوریه، رئیس‌جمهوری فرانسه از روسیه خواست با اعمال نفوذ در دولت سوریه، از آنها بخواهند که به تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل در غوطه شرقی احترام بگذارند.

طبق این گزارش، ماکرون اعلام کرد که کاروان‌های انسانی باید مطابق با تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل، دسترسی بدون مانع و فوری به جمعیت نیازمند سوریه داشته باشند.

52310

کد خبر 760434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =