لاریجانی: ترامپ در همبستگی با رژیم صهیونیستی مرز ندارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ در همبستگی با شرایط رژیم صهیونیستی مرز ندارد و حاضر است منافع آمریکا را فدای این رژیم کند

به گزارش خبرآنلاین علی لاریجانی روز سه شنبه همزمان با روز درختکاری، پس از کاشت یک اصله نهال زیتون در محوطه فضای سبز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درمورد سفر ترامپ به تل آویو اظهارداشت: آقای ترامپ به تل آویو سفر کند یا نکند، تاثیری در رفتار و روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی ندارد اما زمانی که ادبیات سیاسی این دو کشور بررسی و به تصمیمات آنها نگریسته می شود، دو ویژگی در آن نمایان است.

وی افزود: نخست این که آمریکایی ها یک همبستگی حیاتی میان سرنوشت خود و سرنوشت رژیم صهیونیستی قائل هستند و پای آن ایستاده اند و متاسفانه برخی کشورهای منطقه را نیز در این زمینه فریب داده اند و آنها را به همراه خود می کشند.

اهم اظهارات رئیس مجلس را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛ 

*تصمیمات آمریکا و رژیم صهیونیستی از یک وضع خام برخوردار است، تصمیمی که برای قدس شریف گرفته شد، هیچ کدام از کشورهای اسلامی آن را نپذیرفتند و این تصمیم را تحقیر کردند و مشخص نیست که آنها بتوانند این پروژه را به سادگی جلو ببرند زیرا این تصمیم برای آنها پرهزینه خواهد بود.

*این رفت و آمدها و گفت وگوها نشان می دهد که آقای ترامپ در مسئله همبستگی با شرایط رژیم صهیونیستی مرز ندارد و حاضر است منافع کشور آمریکا را فدای این رژیم کند اما افکار خود را در این زمینه پیش ببرد. آنها با مشکل مواجه می شوند، چرا که این رویکرد به سادگی نبوده و منطقه پیچیدگی های زیادی دارد و مسیر یک سر راست و هموار نیست که کسی دستور دهد و کارها اجرا شود.

* عوامل و متغییر های زیادی در منطقه تاثیرگذار است، لذا تحرکات آنها نفعی برای آنها ندارد.

*(بعد از کاشت یک نهال زیتون)؛ درخت زیتون کاشته شده در محوطه مجلس را وقف چی نماینده مردم زنجان تهیه کرده است، این استان زنجان یکی از استان هایی است که محصول زیتون خوبی دازرد و این درخت نماد مقاومت مردم فلسطین است.

* سفرای کشورهای فلسطین و سوریه و سفرای کشورهای دیگری که علاقه مند به سرنوشت فلسطین هستند نیز در این مراسم کاشت یک اصله نهال زیتون حضور داشتند که این موضوع بیانگر نماد همبستگی ملی با مردم فلسطین است.

*این موضوع نشان می دهد که ما در تمام امور نگران مردم فلسطین هستیم، به ویژه در شرایط فعلی که توطئه هایی علیه مردم این کشور در حال انجام است، لذا این تحرکات نشان دهنده اراده ها و نگاه ها به سمت مردم فلسطین است که امیدوارم شاهد روزی باشیم که مردم این کشور با همین نماد زیتون توفیق پیدا کرده و بیت المقدس از شر صهیونیست ها آزاد شود.

*درختکاری سنت خوبی در ایران است که تمامی مردم به سمت آباد کردن فضای محیط زیست می روند، چرا که ایران کشوری است که از نظر منابع آبی مقداری مشکل داشته و آب و هوایی خشک دارد.

*با توجه به آلودگی هوا اگر این اراده در تمام مردم به وجود آید تا همه این سنت را محترم بشمارند و در کوچه و خیابان درخت بکارند، این اقدام به مطلوب تر شدن فضا برای زیستن کمک می کند.

* مجلس شورای اسلامی در قانون برنامه ششم توسعه برای توسعه و حفاظت از جنگل ها کار مهمی انجام داد، مجلس شورای اسلامی در این قانون جلوی استفاده و بهره برداری از جنگل را گرفت و مصوب کرد که برای مدتی به جنگل ها تنفس داده شود.البته به طور طبیعی باید از جنگل ها استفاده کرد اما به دلیل استفاده های نابجا از جنگل ها قانونی مصوب شد که به صورت کلی استفاده از جنگل و چوب آن برای مدتی معین ممنوع شود تا تنفسی ایجاد شده و شرایط جنگل ها تغییر کند.

* البته با طرح تنفس جنگل ها مشکلاتی ایجاد شد چرا که کارخانه های چوب به چوب نیاز داشتند، لذا مقرر شد تعرفه های واردات چوب تغییر یابد تا بتوان این محصول را وارد کرد و کارخانجات مشکل پیدا نکنند، بنابراین مصوبه مجلس برای احیای جنگل مصوبه بسیار مهمی بود که تصویب شد و پس از آن جلساتی مبنی بر صیانت از جنگل تشکیل شد.

* جنگل زیادی در کشور نداریم،  قانون تنفس جنگل ها برای صیانت از جنگل ها بسیار مهم بود.
2929

 

کد خبر 760508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =