مهر نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: کشور ما از مرز مهار فناوری‎ها عبور کرده، لذا توان دفاعی ما قابل مذاکره، مهار و توقف نیست.

سردار حسین سلامی در حاشیه بازدید از اولین جشنواره «فجر رشد» سپاه که در آن آخرین دستاوردهای محققان سپاه در نمایشگاهی در تهران به نمایش گذاشته شد، در جمع خبرنگاران در خصوص هدف برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: ما در حقیقت با فورانی از اطلاعات فناوری ها و دانش های نوین در عرصه های دفاعی در این نمایشگاه مواجه هستیم.

وی گفت: در حقیقت به نقطه‌ای رسیده ایم که با ترکیب فناوری های نوین با یکدیگر فناوری های جدیدتری به دست می آوریم.

سلامی افزود: امروز در انواع فناوری های پیشرفته و پیچیده دفاعی در لبه فناوری های نوین جهانی حرکت میکنیم. یعنی آنچه که من دیدم دانش ها و فناوری های مربوط به بهبود وضعیت موشک ها هم از جهت سیستم های فرماندهی، کنترل بهبود کیفیت، موتورهای پیشران، سوخت موتورها، سیستم های ناوبری و بال و بدنه انواع مختلف پهبادها با فناوری بسیار مدرن و متنوع که عموما حاصل ابتکار عمل و خلاقیت های جوانان کشور است، بدست آمده است.

جانشین فرمانده جانشین کل سپاه گفت: همینطور در عرصه های مختلف فناوری های مربوط به سیستم های هوایی، دریایی، زمینی، پدافند موشکی و همه عرصه های نوین پیشرفته نظامی چشمه های جوشانی بوجود آمده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در واکنش به اظهار نظر مقامات غربی در خصوص قابل مذاکره بودن توانمندی دفاعی کشور گفت: اولین عبارتی که بیان می کنم این است که توان دفاعی ما قابل توقف و مهار نیست.

وی ادامه داد: یعنی مهار قدرت دفاعی ما از کنترل هر کشوری خارج است. به دلیل اینکه تمام اقشار جامعه ما که در این عرصه دارای توانایی و تخصص و مهارت هستند خودشان را بسیج کرده اند در واکنش به این مداخلات و انتظارات غیرمنطقی و ظالمانه کشورهایی مثل امریکا و متحدان اروپایی انها که فکر می کنند می توانند با تهدیدات از رشد و پیشرفت دفاعی ما جلوگیری کنند، بایستند.

سلامی تصریح کرد: کشور ما از مرز مهار فناوری ها عبور کرده، لذا توان دفاعی ما قابل مذاکره و توقف نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رابطه ای که کشورهای دیگر و قدرتهای متخاصم می توانند با ما ایجاد کنند چیزی جز پذیرش واقعیت ظهور ایران به عنوانی قدرتی دارای منطق و اعتبار در بازدارندگی نیست.

تولیدات دفاعی ما سه برابر شده است

همچنین تسنیم نوشت:

سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران صبح امروز در دهمین جشنواره جوان سرباز، با بیان اینکه در همه حوزه ها باید پاسداری و دفاع کنیم، کفت: برخی قوانین دنیا از قانون جنگل بدتر است و دست نظام سلطه و آمریکا و رژیم‌های مرتجع عربی و رژیم صهیونیستی است و هرگاه بخواهند تغییر می دهند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: خودشان هر غلطی دلشان بخواهد می‌کنند و زرادخانه‌ها را روز به روز گسترش می‌دهند اما موشک‌های ما را می‌گویند سلاح کشتار جمعی است.

سردار حاجی زاده گفت: فرانسه به منافقین که 17 هزار نفر از مردم ما را شهید کرده است، دفتر می دهد و می‌گوید این آزادی است. آمریکا روز اول گفت مبارزه با داعش، می‌گفت این کار 30 سال طول می کشد اما حالا ناراحت‌اند که چرا سه ساله کار داعش تمام شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند هرکس در هر جا که هست، آنجا را مرکز دنیا بداند پس این سربازی ادامه دارد. تنها راه تداوم انقلاب و نظام حفظ یکپارچگی است و حضور ملت در 22 بهمن از شلیک موشک بالاتر بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: این حرکت دشمنان و مقابله با ما و تلاش برای محدودکردن قدرت دفاعی نتیجه عکس دارد. سابقا باید مجلس و دولت را در این زمینه توجیه می کردیم اما حالا همه دولتمردان پای کار هستند و تولیدات ما نسبت به گذشته سه برابر شده است.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: این روزها تشخیص اخبار درست و غلط سخت شده است اما زمانی که انگلیس و فرانسه از چیزی حمایت می‌کنند باید بدانیم آن بد است و اگر به نهادی حمله می کنند باید بدانیم آن نهاد خوب است. به راحتی اخبار را طوری می‌گذارند که بسیاری باور می‌کنند. مثلا زلزله را به گردن آزمایش موشکی می‌اندازند یا به فلان مسئول تهمت می‌زنند، آنها هدف‌شان از بین بردن انسجام ماست.

27215

کد خبر 760722

برچسب‌ها