استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات دولتی به تنهایی پاسخگوی نیازهای آموزشی و توسعه ای استان در بخش های مختلف نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ،اقبال عباسی در نشست با کاظم قلم چی بنیانگذار بنیاد قلم چی و تعدادی از خیران مدرسه ساز و فعالان و مدیران فرهنگی چهارمحال و بختیاری افزود:به همین منظور باید استفاده از توان بالای بخش خصوصی جزو برنامه های اولویت دار مسئولان اجرایی مرتبط در سطح ملی و استانی باشد.

عباسی تصریح کرد: جذب کمک های خیران و بهره مندی از توان آنان در احداث پروژه های خیرساز یکی از مهمترین راه های تسریع در روند محرومیت زدایی بخش آموزش کشور و چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم اینک یکهزار و 850 فضای آموزشی در این استان وجود دارد.

بیژن حیدری اضافه کرد: به دلیل پراکندگی جمعیت دانش آموزان چهارمحال و بختیاری در سطح شهرستان های 9 گانه این استان تامین فضاهای آموزشی بسیار پرهزینه است.

وی بیان داشت: 65 درصد جمعیت دانش آموزان چهارمحال و بختیاری در 35 درصد فضاهای آموزشی مستقر است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با استقرار پایه دوازدهم این استان با کمبود نیروی انسانی، فضای آموزشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مواجه خواهد شد.

بهروز امیدی اظهار کرد: به همین منظور استفاده بهینه از نیروی انسانی، فضای آموزشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی باید در اولویت قرار گیرد.

بنیانگذار بنیاد قلم چی نیز گفت: این مؤسسه تاکنون 165 مدرسه و کتابخانه خیرساز در کشور احداث کرده است.

کاظم قلم چی بیان کرد: هم اینک 56 مدرسه خیرساز در کشور از سوی بنیاد قلم چی در حال احداث است.

قلم چی عنوان کرد: پس از هماهنگی های بیشتر بین مسئولان بنیادقلم چی و مدیران کل مرتبط با مدرسه سازی در چهارمحال و بختیاری، اجرای تعداد قابل توجهی پروژه مدرسه سازی خیری در این استان از سوی این مؤسسه آغاز خواهد شد.

46

کد خبر 760745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =