هشدار لاگارد به جنگ تجاری تازه در دنیا/ هیچ کس برنده این جنگ نیست

رییس صندوق بین المللی پول هشدار داد که جنگ تجاری جهانی یک موقعیت باخت-باخت برای همه است و به دنبال آن، جنگ تجاری جهانی بین آمریکا و شرکای آن افزایش می یابد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سی ان بی سی،کریستین لاگارد در کنفرانسی خبری چشم انداز اقتصاد جهانی گفت:«اقتصاد کلان جهانی به صورت جدی تحت تاثیر قرار گرفته و آثار آن فقط برای ایالات متحده نخواهد بود؛ بلکه اگر دیگر کشورها هم این اقدام را تلافی کنند،آنها هم تحت تاثیر قرار می گیرند؛به خصوص کشورهایی مثل کانادا،آلمان واتحادیه اروپا .»

هفته گذشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا محدودیت های تجاری و افزایش تعرفه های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم را پیشنهاد کرد که این موضوع چشم انداز جهانی واشنگتن  و شرکای تجاری آن را مشخص می‌کند.

جنگ های تجاری خوب هستند

ترامپ تاکنون چندین بار درباره تغییر تعرفه های فولاد و آلومینیوم تاکید کردهاست؛ این موضوع هشدار برای اتحادیه اروپاست که به زودی با مالیات بزرگ برای تجارت با ایالات متحده روبرو می شود.ترامپ این جنگ ها را خوب توصیف کرده است.

رییس صندوق بین المللی پول می گوید که او امیدوار است که ترامپ تهدید خود را برای اعتمال تعرفه های جدید اجرایی نکند.

لاگارد می گوید:« در این به اصطلاح جنگ تجاری-یعنی افزایش تعرفه ها- هیچ کس برنده نمی شود، بلکه هر دو طرف بازنده هستند.»

لاگارد همچنین اذعان کرده که او نگران تاثیر تصمیمات ایالات متحده بر وضعیت تجاری بزرگترین اقتصاد جهان است.

او گفت:«برخی کشورها در جهان وجود دارند که به توافقنامه های سازمان تجارت جهانی احترام نمی گذارند و انتقال تکنولوژی را گران می کنند.چین یکی از این کشورهاست، اما این کشور تنها کشوری نیست که این اقدام را انجام می دهد.»

 

 

3535

 

کد خبر 760820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =