۰ نفر
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴

ایسنا نوشت: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر یک درصد از اقتصاد جهان در اختیار بانوان است

شهربانو امانی روز پنجشنبه در دومین کنگره ملی زنان موفق ایران در دانشگاه شهید بهشتی تهران با موضوع سخنرانی درباره تجربه زیستی با محوریت موانع قانونی افزود: در مجلس پنجم شورای اسلامی با ۹۶ مرد درباره عدالت و برابری صحبت می کردم اینکه ما از نظر اقتصادی با دنیا برابری می کنیم، درست نیست چون یک درصد اقتصاد جهان در اختیار بانوان است.

وی عنوان کرد: ما اعتماد کردیم و نتیجه اعتمادمان این شد که خانه نشین شدیم اگرچه باید بدانند که نیمی از سرمایه های انسانی کشور، زنان به ویژه دختران دانش آموختگان هستند.

امانی ادامه داد: در خیلی از روستاها در گذشته شناسنامه زنان در جیب مردان بود که خودشان می دانستند باید به چه کسانی رای دهند. البته اکنون وضعیت خیلی بهتر شده است.

وی گفت: در گذشته به زنان ما را ضعیفه می گفتند و اکنون هم در خفا همین است.

وی اظهار کرد: مجلس چهارم شورای اسلامی؛ فقط چهار نفر از نمایندگان زن در تهران داشت. من وقتی وارد مجلس پنجم شدم هرجا فرصتی برایم پیش آمد سعی می کردم مسایل را پیش ببرم.

امانی ادامه داد: امروز از نظر قوانینی که داشتیم به عقب برگشتیم، اما قوانینی از جمله خروج زنان با اذن همسر، صدور گذرنامه، دغدغه حضانت فرزند برای بانوان، ازدواج پدرخوانده با فرزنده خوانده در مجلس نهم داریم لذا درخواست دارم راهی که داریم را به خوبی پیش ببریم.

وی با اشاره به وجود ۱۵ هزار دختر زیر ۱۵ سال بیوه در کشور افزود: به امید روزی که با رافت اسلامی که زنان و مردان را از یک هنر آفریدند، بتوانیم مشکلات بانوان را حل کنیم و فرزندانی را تربیت کنیم که کشور را بسازند و از دامن ما به معراج برسند.

 وی در ادامه یکی از دستاوردهای دولت سازندگی و آیت الله هاشمی رفسنجانی توجه به حوزه زنان عنوان کرد و افزود: ما از این موضوع ابراز خرسندی می کنیم.

این عضو شورای اسلامی تهران گفت: یکی از ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی این بود که این انقلاب را حفظ کنند و حتی از سرمایه های خودشان هم گذشتند.

47237

کد خبر 761039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بی نام A1 ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  18 2
  اونهایی که به اسم اسلام و شرع ازدواج در این سنین رو بی عیب می دونن تحویل بگیرن همه شون می شن دختر فراری
 • بدون نام ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 1
  وقتي سن ازدواج سيزده سال باشه سن طلاق هم ميشه پانزده سال ان وقت مي گويند اسلام حامي حقوق زنان است نگاه ارتجاعي ندارد!!!!
 • بی نام AT ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 0
  واقعا درست گفتی که از نظر قوانینی که داشتیم به عقب برگشتیم
 • بی نام AT ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 0
  آه اون بچه ها کجا شنیده شده؟
 • بی نام AT ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 0
  پدر و مادر این بچه ها چه ظلمی به اونها کرده اند
 • بی نام AT ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 0
  حکومت باید مقابل این ظلم به کودکان بایسته.
 • بی نام AT ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  0 0
  واقعا دلم برای اون بچه ها سوخت
 • بی نام IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
  0 0
  از فردای طلاق هم کاکل می گذارند در دروخیابان دنبال بعدی می گردند تا یک بی فکر پیدا کنند واوار بشوند برسر خانواده اش