افتتاحیه نمایشگاه‌های هنرمندان تجسمی در سومین جمعه اسفند، همانند هفته گذشته پرتعداد نیست و گالری‌ها و نگارخانه‌های تهران تنها از 20 نمایشگاه تازه میزبانی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و هفته‌های آخر اسفند، شاهد کاهش افتتاحیه‌ها و در عوض برگزاری فروش‌های سالیانه گالری‌ها هستیم.

شروع خوب اسفند در میزبانی از افتتاحیه نمایشگاه‌های هنرمندان تجسمی تنها در همان هفته اول متوقف شد و در این جمعه (18 اسفند) تنها 20 نمایشگاه جدید میزبان علاقه‌مندان خواهند شد.

در این هفته، هنردوستان 38 فرصت برای گالری گردی در پایتخت و بازدید از نمایشگاه‌هایی که از هفته گذشته برپا شده‌اند، دارند.

تنوع گونه‌های هنری هم مانند تعداد افتتاحیه‌ها در این هفته چنگی به دل نمی‌زند و تنها شاهد چند گونه نقاشی، عکس و مجسمه هستیم.

در 18 اسفند، هنرهای تجسمی شاهد برگزاری نخستین دوره حراج و نمایشگاه طراحی معاصر ایران با عنوان «چکش و طراحی» است.

علاقه‌مندان به آثار هنرمندان صاحب نام و پیشکوست همچنان فرصت دارند تا از نمایشگاه آثار علی‌اکبر صادقی، هنرمند سرشناس که این روزها در موزه هنرهای معاصر تهران در حال برگزاری است، دیدن کنند.

در ادامه نگاهی می‌اندازیم به جزییات نمایشگاه‌هایی که این هفته (جمعه 18 اسفند) افتتاح می‌شوند، 

گالری اعتماد: نمایشگاه نقاشی‌های آنه محمد تاتاری در این گالری برگزار می‌شود. همچنین نمایشگاه مجسمه‌های سپیده نوری با عنوان «رنگ و رینگ» از ۱۸ اسفند تا ۲۸ فروردین میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

باغ کتاب: نخستین نمایشگاه هنرمندان از روز جمعه 18 اسفند تا 25 فروردین برگزار می‌شود.

گالری آرته: نمایشگاه گروهی طراحی با عنوان «باطن» از 18 اسفند تا 25 اسفند میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری برسام: نمایشگاه نقاشی‌های وحید رحیمی علایی با عنوان «ایستاده در خاک» از 18 تا 23 اسفند برگزار می‌شود.

گالری خط سفید: نمایشگاه نقاشی و مجسمه پویا جمالی 18 اسفند در این گالری افتتاح می‌شود. این نمایشگاه تا 28 اسفند ادامه دارد.

گالری دنا: نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «به یاد آقا ابراهیم خان عکاس باشی» برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند 18 تا 28 اسفند‌ماه مراجعه کنند.

گالری زمان هنر: نمایشگاه گروهی دست‌سازه‌های هنری 18 تا 23 اسفند ماه پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری زرنا: نمایشگاه نقاشی و نقش برجسته نسرین نصیری اسکویی و هانیه تام 18 تا 23 اسفندماه برگزار می‌شود.

گالری ژینوس: نمایشگاه گروهی نقاشی و تصویرسازی با عنوان «سروده‌های ذهن» 18 تا 22 اسفندماه برقرار است.

گالری سایه: نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان سینمایی با آثاری از عباس کیلرستمی، مهدی احمدی، لاله اسکندری، محمدرضا اصلانی، رضا بابک، آهو خردمند، محمدعلی سجادی، مرجان شیرمحمدی و مسیح میرحسینی 17 تا 28 اسفند برگزار می‌شود.

گالری سهراب: نمایشگاه گروهی نقاشی زنان هنرمند با عنوان «زن، زندگی، نقاشی» از 18 اسفند تا 26 اسفند میزبان هنردوستان خواهد بود.

گالری سیحون2: نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه 18 تا 24 اسفند ماه برقرار است.

گالری شلمان: نمایشگاه گروهى مجسمه، عکس و نقاشى با کیوریتوری اورانوس افشاریان برپا مى‌شود. این نمایشگاه 18 تا 23 اسفند برپا می‌شود.
گالری شیث: نمایشگاه ویژه نوروز باستانی با آثار نقاشی، حجم و نقاشی خط 18 تا 29 اسفند ماه برگزار می‌شود.

گالری فرمانفرما: نمایشگاه نقاشی محمدرضا ظهوریان با عنوان «خاطرات نه چندان گنگ» 18 تا 27 اسفند میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری مهرمریم: نمایشگاه نقاشی ملیحه رستمی 18 تا 23 اسفند برپا می‌شود.

موزه طراحی: نمایشگاه «چکش و طراحى» با آثار طراحی حدود ٨٠ طراح پیشکسوت و جوان برگزار می‌شود. این نمایشگاه از 18 اسفند تا پایان فروردین میزبان علاقه‌مندان است.

گالری نگر: نمایشگاه نقاشی ریحانه روشنایی 18 تا 23 اسفندماه برگزارمی‌شود.

گالری نهاوند: نمایشگاه نقاشی مریم ابراهیم‌زاده 18 تا 23 اسفند میزبان هنردوستان خواهد بود.

گالری آیریک: نمایشگاه گروهی هنرمندان معاصر از 18 تا 24 اسفند برگزار می‌شود.

57243

کد خبر 761165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =