وزش باد شدید در تهران از بعدازظهر/ کاهش نسبی دما تا دو روز آینده

ایسنا نوشت: مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: شرایط کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

حسین شهبازی با اشاره به اینکه نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (18 اسفند) است، اظهار کرد: در برخی ساعات امروز به ویژه بعد ازظهر وزش باد شدید به بزرگی 8 تا 11 متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی- جنوبی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط فردا (19 اسفند) کمابیش ادامه خواهد داشت، گفت: در این روز برای برخی ساعات وزش باد شدید غربی پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود که در این روز وضعیت کیفیت هوای سالم در اکثر مناطق پایتخت برقرار باشد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: به تدریج همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز یکشنبه (20 اسفند)، از سرعت باد کاسته می‌شود و برخی ساعات همراه با وزش باد مؤثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه خواهد بود.

به گفته شهبازی دمای هوای پایتخت تا دو روز آینده کاهش نسبی خواهد یافت.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص 90 در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص 101 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

47236

کد خبر 761233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =