خانه ملت نوشت: رئیس فراکسیون زنان مجلس از دستور قریب‌الوقوع رئیس جمهور برای مجوز ورود بانوان به ورزشگاه‌‎ها خبر داد.

پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون زنان گفت: در حال حاضر مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها یک مسئله داخلی نیست بلکه ابعاد بین المللی پیدا کرده است و در بازدید جیانی اینفانتینو رئیس فیفا نیز بر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز تأکید شد؛ بنابراین نباید اجازه داد که فوتبال ایران به چنین دلیلی تهدید و تعلیق شود.

خطر تعلیق فوتبال ایران به دلیل عدم ورود بانوان به ورزشگاه‌ها

سلحشوری اظهار کرد: رئیس فیفا در نخستین اظهار نظرش پس از حضور در ایران در رسانه‌های بین المللی عنوان کرد که چنانچه فوتبال ایران مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را جدی نگیرد، از ابزارهای نظارتی مانند تعلیق استفاده خواهیم کرد؛ لذا باید این مسئله جدی گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: ریاست فیفا نیز باید در برابر مجامع بین المللی پاسخگو باشد و مذاکره با فیفا در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز فوتبال تبدیل به یک صنعت شده است که بسیاری از افراد از قبل آن کسب درآمد می‌کنند، افزود: در حال حاضر شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود فراهم است و نباید به یک دلیل حاشیه‌ای جزئی خودمان شرایط تعلیق فوتبال را فراهم کنیم.

سلحشوری با تأکید بر اینکه ورزش فوتبال در جامعه شناسی ورزش مبحث مهمی است و در انسجام ملی و تحکیم وحدت ملی نقش مؤثری دارد، گفت: امیدواریم رئیس جمهور در این زمینه تصمیمی جدی بگیرند تا ورود بانوان به میادین ورزشی قطعی شود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس افزود: البته شنیده‌ها حاکی از این است که رئیس جمهور در زمینه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها دستوری صادر کرده تا به وزارت ورزش ابلاغ کند که امیدواریم با اجرایی شدن این تصمیم، من هم طبق قولی که به بانوان داده‌‎ بودم بتوانم در کنار آن‌ها و همه با هم در ورزشگاه‌ حاضر شویم.

27216

کد خبر 761253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • بی نام A1 ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  3 2
  البته اگرمشتی تندرو بفهمند توی قانون انسانیت دنیا مرد وزن حق طبیعی وبرابری دارند
 • بی نام A1 ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  2 1
  از هر لحاظ خوب میشه فوتبال ایران رو تعلیق کنن. تکلیف مشخص میشه.
 • بی نام A1 ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  3 2
  بلاخره اونقدر خودتون خیلی شیک و باکلاس حضور زنان را آزاد اعلام نکردید تا هم ژست دموکراسی اش به نام تان تمام شود هم رضایت مردم را در این اوضاع خشم مردم به دست آورده باشید تا حرف زور تسلیم تان کرد ...درود بر فدراسیون جهانی که با زبان خودتان به شما فهماند یک من آش چقدر کره دارد درود بر حرف زور.
 • بی نام A1 ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  0 0
  تو که جرات گذاشتن نظرات رونداری
 • بی نام A1 ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  1 0
  چرا کاری می کنید که شما را وادار کنند نماینده باید دور اندیش باشد و آینده را پیشخوانی کند