ایسنا نوشت:یک کارشناس مسائل اقتصادی و حوزه اشتغال با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مناصب دولتی، تعداد کسانی که بازنشسته هستند و جذب کار شده‌اند را خیلی کمتر از آن تعداد ارزیابی کرد که بتواند به ایجاد اشتغال کمکی کند.

حمید حاجی‌ عبدالوهاب با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مورد استانداران فعلی و سابق، اظهار کرد: اگر بخواهیم یک متوسط از تعداد استانداران مشغول به کار بگیریم تعداد آنها به ۳۰۰ نفر هم نمی‌رسد، در حالی که تعداد نمایندگان بازنشسته و مشغول به کار در حدود ۱۷۰۰ نفر است.

مجلس

نایب رئیس مجمع استانداران در پایان با بیان این‌که این تعداد از بازنشستگان مشغول به کار اساسا وزنی در اشغال فضای کار ندارند، گفت: واقعیت این است که ما باید بتوانیم از تجربه و اندوخته‌های علمی قشر بازنشسته خود استفاده کنیم منتهی نه که به آنها مناصب قبلی‌شان را بدهیم، بلکه به عنوان مشاور از تجربه آنها استفاده کنیم.

 

17302

 

کد خبر 761328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مصطفی DE ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
  6 6
  خیلی دمت گرم خبر آنلاین.خیلی شجاعی...............................
 • بی نام A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
  1 0
  دوست عزیز" آمار ارائه شده ات نادرست است . ما در حال حاضر چندین هزار شاغل در دستگاههای اجرایی موضوع ماده ۵ قانون خدمات کشوری داریم که حائز شرایط بازنشستگی هستند ولی با رانت های ویژه هنوز مشغول به کار هستند . همچنین افراد دیگری را داریم که پس از بازنشستگی بصورت مشاور یا قراردادی مشغول به کار هستند حتی در مشاغل سطح پایین و میان رده ای و نه مدیریتی
 • بی نام A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
  1 0
  الان 300 نفر حذف میشن اما مانع میشه که کلی بازنشسته در آینده وارد این چرخه بشن.