نامه‌نیوز نوشت: استیضاح وزرا آن‌ هم در آخرین هفته سال و برخی زمزمه‌ها درباره سیاسی‌بودن این سه طرح، فضای سیاسی این روزهای کشور را تحت الشعاع خود قرار داده است.

شهاب الدین بیمقدار نماينده مردم تبريز و عضو فراکسیون امید مجلس درباره استیضاح سه وزیر دولت گفت: متاسفانه برخي نمايندگان به دليل يك سري مسايل كوچك قصد دارند وزرا را استيضاح كنند و اين درست نيست. اگر اين اتفاق در اين ايام كه نزديك به سال جديد است رخ دهد سبب مي شود سه وزارتخانه مهم دولت با چالش رو به رو شود. راي آوردن استيضاح يعني آنكه اين وزارتخانه ها بايد با سرپرست اداره شوند و با توجه به زمان نا مناسب اين موضوع، اين سه وزارتخانه حداقل تا خرداد ماه وزير نخواهند داشت.

اهم اظهارات بیقمدار به شرح زیر است:

در روز جلسه كميسيون با اقاي حجتي من در جلسه حضور داشتم اما متاسفانه دلايل استيضاح ايشان هم مانند ساير وزرا بسيار سطحي است.يكي از اصلي ترين موضوعات،‌رواردات برنج بود. برخي به ايشان انتقاد داشتند كه چرا واردات برنج را در مقايسه با سال 92 افزايش داده ايد؟ اقاي حجتي هم در پاسخ گفتند كه بخش هاي زيادي از زمين هاي كشاورزي و كاشت برنج در شمال كشور تبديل به باغ و ويلا شده در نتيجه كاشت برنج هم كاهش يافته است و براي جلوگيري از كمبود برنج در بازار به ناچار واردات را افزايش داده ايم. حجتي در ادامه افزود كه وزارت كشاورزي همچنان برنج را از كشاورز خريداري مي كند و از اين بابت كمبودي وجود ندارد كه نمايندگان از اين توضيحات قانع نشدند. متاسفانه دلايل نمايندگان براي استيضاح حجتي بسيار سطحي است. 

* نمي توان اين موضوع را به صورت قاطع بيان كرد اما متاسفانه و در ظاهر يك سري مسايل و منافع شخصي در اين استيضاح ها وجود دارد. جريان سياسي نيز در اين موضوع مطرح نيست زيرا از هر دو جريان اصلاح طلب و اصولگرا نمايندگاني متقاضي اين استيضاح هستند.برخي به دليل منافع شخصي به استيضاح علاقه پيدا كرده اند و برخي ديگر نيز به دليل آنكه توجه رييس جمهوري را به خود جلب كنند اين موضوع را مطرح كرده اند كه اين روش درست نيست.

* جو حاكم بر مجلس درباره سه استیضاح در روزهاي يك شنبه و سه شنبه مشخص مي شود، اما احتمال اين كه استيضاح ها راي بياورد بسيار كم خواهد بود.

27214

کد خبر 761400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بنده خدا DE ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
    2 1
    به نظرم من حداقل استیضاح وزیر راه به هیچ عنوان سیاسی نیست و ناکارآمدی در بدنه این وزارتخانه به اوج خود رسیده است. اوضاع آشفته سازمان راهداری، تاخیرهای مکرر و بدون توضیح هواپیماها و عدم پاسخ گویی سازمان هواپیمایی بیش از هر دوره دیگر در این دوره به چشم خورده و واقعا حاکی از وجود مدیری بی تدبیر در راس مجموعه می باشد.