مهر نوشت: رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۵۴۰۰ نقطه حادثه خیز داریم که طبق برنامه چهارم باید تا پایان این برنامه این نقاط رفع می شدند که به دلیل مسائل بودجه ای محقق نشد.

سردار مهری در دومین روز سیزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور ناجا گفت: بیش از ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر در ۵۹۰۰ تصادف سال جاری جان باختند.

وی تاکید کرد: برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز در دستور نوروزی پلیس است.

به گفته رئیس پلیس راهور ناجا حدود ۳۰ درصد تصادفات امسال به دلیل عدم توجه به جلو بوده است و ۳ هزار راننده متخلف علت مرگ و میر تصادفات امسال بوده است.

سردار مهری بیان کرد: آشکارسازی نقاط حادثه خیز و نصب روشنایی در این مناطق در کنار استفاده از تجهیزات الکترونیکی می تواند از حوادث بسیاری پیشگیری کند. همچنین نظارت نامحسوس بر ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز امسال تشدید می شود.

وی ادامه داد: در ۱۰ ماهه امسال ۴۹ نفر افزایش کشته داشتیم که این افزایش در ۲ ماه اخیر بوده است. حدود نیم درصد از جانباختگان در بیمارستان افزایش یافته است و حدود ۵۰ درصد کشته ها در سرصحنه است.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: وضع خودروها به لحاظ استاندارد ارتقای خاصی نیافته است. ۵۴۰۰ نقطه حادثه خیز داریم که طبق برنامه چهارم باید تا پایان این برنامه این نقاط رفع می شدند که به دلیل مسایل بودجه ای محقق نشد.

47236

 

کد خبر 761761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
    0 0
    يكي بگويد چرا بجاي اينكه هر ساله از تعداد نقاط حادثه خيز كشور كم شود، اضافه مي شود؟