نتایج یک تحقیق میدانی انجام شده در پژوهشکده بیمه به عنوان بازوی تحقیقاتی بیمه مرکزی نشان می‌دهد که مردم کمترین میزان رضایت را از عملکرد شرکت‌های بیمه‌ای کشور در خصوص میزان خسارت پرداخت شده دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صنعت بیمه از پولسازترین صنایع جهان تلقی می شود، اما با این حال ضریب نفوذ این صنعت در ایران نسبت به جهان اندک است. هر چند بخش‌هایی از این گزارش در سال گذشته منتشر شد، اما وضعیت در این حوزه همچنان تغییر نکرده است.

خبرآنلاین دیروز از کاربران پرسید که آیا از خدمات شرکت‌های بیمه‌ای راضی‌ هستید؟ کاربران خبرآنلاین در این رابطه نظرات خود را مطرح کردند.

کاربری نوشته است: «شرکت های بیمه ای ایران ورشکسته هستند. واقعا چه دلیلی داره نرخ دیه غیرعمد هرسال اینقدر بره بالا؟تا الان کی دیه گرفته گفته مثلا 100 میلیون کم بوده و باید 120 میلیون میداده بیمه. متاسفانه عمده سرمایه های بیمه در موارد جرحی و جانی میره و در عوض در حوادث مالی خوب ساپورت نمیشه. واقعا هفت میلیون سقف حوادث مالی خیلی ناچیزه ماشین های الان خیلی لوازمشون گرونه. ضمن اینکه هرسال هم نرخ بیمه خیلی میره بالا و ضرر موارد جانی رو بیمه از فشار اوردن روی ملت جبران میکنه.»

نظر کاربر دیگری هم به این شرح است: «به هیچ وجه راضی نیستم. یک تصادف کردم کلا 2 میلیون در بهترین شرایط بهم دادن 3.5 خرج ماشین کردم تازه 5 میلیون هم ماشینم افت کرده. چرا شرکت های بیمه افت ماشین رو حساب نمی کنند. سالی 1.5 بابت بیمه از آدم میگیرن بدون هیچ کارایی. الانم که بازم سر مردم رو کلاه گذاشتن با کم کردن درصد تخفیف. بعد میگن با تصادف فرانشیز 20 درصدی کسر میشه یعنی باید 4 سال تصادف نکنی تا با یه تصادف سوخت نشه.»

کاربر دیگری عنوان کرده است: «پدر و مادرم معلم بازنشسته هستند و از بيمه آتيه سازان استفاده می كنند، خيلي ضعيف هست هم از لحاظ درصدی كه هزينه ها را تقبل مي كند و هم از لحاظ مراحل اداری دشواری كه دارد.»

کاربری که خود را امید معرفی کرده، نوشته است: «خدا حفظشون کنه. پدر من فوت شدن رفتم بیمه آتیه سازان برای هزینه کفن و دفن، بعد از مراحل اداری یه برگه دادن ۶ ماه دیگه از سایت پیگیری کنید افرادی و اونجا می دیدم می گفتن حدود یک سال طول می کشه تا این سه میلیون رو بدن. اینه وضعیت بیمه تازه تکمیلیش.»

کاربری نوشته است:«من به بیمه های درمانی می پردازم که ملموس تره. باقی بیمه ها رو فاکتور می گیرم. اکثریت مردم بیمه تامین اجتماعی هستند. اما آیا می دانید 90 درصد هزینه های درمان و دارو شامل بیمه نیست؟ می دانید از نسخه 20 هزار تومانی؛ 3 هزار تومان بیشتر بیمه نمی ده؟ اون وقت چقدر از حقوق کم میشه؟ آیا می دانید خدمات اراده شده در مراکز تامین اجتماعی به بیماران در حد المپیک فاجعه است؟ نه رسیدگی دارند؛ نه زمان دارند و نه برخورد مناسب. برای یک سونوگرافی از شکم که به دلیل درد شدید توسط پزشک تجویز شده بود، به 10 مرکز دولتی مراجعه کردم. اول می گفتن که پزشک خودمون باید بنویسه و بعد هم تازه نوبت خردادماه را به ما دادند. دقت کنید.ا لان شکم درد شدید داریم، ولی خرداد می تونیم بریم سونو ببینیم چمونه. این تازه یکی از مشکلاته. خلاصه خدمات افتضاحه.»

کاربری هم که نامش را ننوشته معتقد است: «متاسفانه بیمه ها هم مثل بانک ها صورت های مالی شفافی ندارند و پول هایی که از مردم بابت حق بیمه می گیرند، نه درست سرمایه گذاری نمی کنند و نه درست خدمات می دهند. چند ماهی است می خوام برای فرزندم بیمه عمر و پس انداز در یکی از شرکت های بیمه ای باز کنم. اما به علت مبهم بودن خدمات مالی شون و وضعیت بد تراز مالی شون و عدم اطمینان از آینده سرمایه گذاریم، مردد مانده ام. به نظر می آید برای شفافیت بیشتر باید رتبه بندی شوند و حسابرسی شان با استانداردهای جهانی باشه . کلا همه چی در ایران نامشخص است.»

کاربری که خود را ایمان معرفی کرده نوشته است:«تو این کشور دیگه بیمه ها گل سرسبد سرکیسه کردن و شیره مالی سر ملت هستند. مردم فقط از سر ناچاری و ترس از پلیس بیمه ثالث می گیرند وگرنه هیچ کس بیمه نمی گرفت.»

کاربری که خود را راد معرفی کرده، نوشته است: «متاسفانه قوانین بیمه در کشور ما به هیچ وجه تامین کننده خسارت و صدمات وارد شده به بیمه شده نیست. تقریبا در تمام زمینه ها حقوق بیمه شده تضعیع و بیمه گذار منتفع می شود. در خصوص تخفیف هایی که سالانه به ماشین تعلق می گیرد، هم بیمه شده متضرر می شود. سالی ٧درصد تخفیف تعلق می گیرد، ولی در عوض ٢٠ درصد حق بیمه اضافه میشود. این بزرگترین لطف و خدمات شرکت های بیمه است.»

رهام نوشته است: «من به این سوال در دو بخش پاسخ می دهم. اول اینکه متاسفانه بیمه ای مثل بیمه تامین اجتماعی هیچ خدمتی برای مشترکانش ندارد. همه فقیر و بدبخت. نه خدمات بیمه ای می گیرند و نه حقوق بازنشسنگی درست و درمون. از یک طرف دیگر بیمه هایی مثل بیمه ایران و... که خدمات بیمه ای ارائه می دهند نیز در کسب رضایت مردم ناکام بوده اند چون در ایران واقعا خدمتی که می گیری متناسب با هزینه ای که پرداخت می کنی نیست.»

35224

کد خبر 761895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =