چهار شنبه سوری خود را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنیم

رئیس اورژانس115 استان چهارمحال و بختیاری گفت:کسانی در این روز به دور از جمع صمیمی خانواده هایشان برای ایجاد امنیت، سلامتی و آرامش روانی مردم آماده باش ایستانده اند تا اگر در نقطه ای از شهر و محل من و تو اتفاق ناخوشایندی رخ داد در اسرع وقت وارد عمل شوند و نگذارند تا لحظات شادی ما به تلخ کامی بگذرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اورژانس 115 استان ،دکتر فرامرز شاهین افزود: نیروهای انتظامی، اورژانس 115و آتش نشانی نقش بی بدیل درتامین امنیت روانی، سلامت و رفع نیازهای مردم دارند که در چهارشنبه آخر سال مردم بیش از هر روز دیگری با دیدن این نیروها حس آرامش و امنیت در آنان چند برابر می شود.

به گفته وی : در مورد چهارشنبه سوری نیز برنامه‌های آموزشی خاصی توسط واحد آموزش این مرکز در مدارس انجام شده است تا دانش آموزان بیش از پیش با مخاطرات استفاده از مواد محترقه آشنا شوند.

وی  با تاکید بر اینکه چیزی بنام ترقه ایمن، استاندارد و بی خطر وجود ندارد افزود: اکثر سوختگی ها به ویژه در چهارشنبه آخر سال در نواحی صورت، چشم ها و دست ها بوده و نوجوانان بیشتر از سایر افراد آسیب می بینند و طبق آمار در چهارشنبه سوری سال گذشته سه مورد مصدومیت در استان داشتیم .
ایشان اظهار کرد: در موارد سوختگی باید بلافاصله محل سوختگی را به مدت 10 تا 15 دقیقه زیر آب سرد نگه داشت و از مالیدن مواد غیربهداشتی مانند خمیردندان و سیب زمینی به محل سوختگی خودداری کرد.
دکترشاهین گفت: از ریختن بتادین بر روی محل سوختگی نیز باید اکیدا خودداری شود که موجب تشدید سوختگی می شود و همچنین گذاشتن کمپرس یخ نیز موجب افزایش عمق سوختگی می شود.
وی اضافه کرد: پس از گرفتن محل سوختگی زیر آب سرد با گذاشتن گاز استریل و یا پارچه تمیز و خشک بر روی محل فرد را به مرکز درمانی برسانند.
وی خاطرنشان کرد: اگر سوختگی در ناحیه گردن، دست و یا پا باشد بیرون آوردن گردنبد، انگشتر، ساعت، کفش و جوراب از بدن فرد از اولویت هاست.
رئیس اورژانس115 استان افزود: کسانی که دچار بیماری‌های قلبی هستند یا خانم‌های باردار از رفت و آمد غیرضروری در شب چهارشنبه سوری خودداری کنند.اگر کسی در این شب دچار آسیب شد، اگر به کارهای تخصصی فوریت‌های پزشکی آشنا است، بر این اساس اقدام کنند و بلافاصله با اورژانس 115 تماس بگیرند.در این شب متخصصین در بیمارستان‌ها مقیم هستند و از نظر ارائه خدمت اصلا جای نگرانی نخواهد بود.
وی بیان کرد نیروهای اورژانس115 در شب چهارشنبه سوری در مناطق مختلف به خصوص در مناطق پرخطر به صورت گسترده حضور خواهند داشت و اورژانس 115 استان با برخورداری از 247 نفر پرسنل مجرب پزشک کارشناس و کاردان از آمادگی کامل برای امداد رسانی به شهروندان برخوردار هست.

 

46

کد خبر 762218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =