روزنامه خراسان نوشت: بعدازظهر پنج شنبه گذشته یک دستگاه وانت پیکان که رانندگی آن را جوان 25 ساله تبعه خارجی به عهده داشت در مسیر میدان آزادی به سمت میدان جهاد حرکت می کرد که ناگهان در اطراف میدان جمهوری اسلامی توسط سرنشینان یک دستگاه پراید متوقف شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در تشریح این ماجرا گفت:  سرنشینان مسلح پراید با تهدید به مرگ و استفاده از افشانه فلفل، راننده وانت را از پشت فرمان بیرون کشیدند و به داخل پراید انداختند. سپس آنان در حالی که پیرمرد و کودک سرنشین وانت را که بار ضایعاتی آهن داشت در محل رها کردند، گروگان را به محل نامعلومی بردند.

سردار سرتیپ دوم کریمی با اشاره به این که پیامک ها و تلفن های تهدیدآمیز گروگان گیران ساعتی بعد از وقوع جرم آغاز شد ادامه داد: در حالی که بررسی های اطلاعاتی با به کارگیری شیوه های فنی و پلیسی وارد مرحله جدیدی شده بود، گروگان گیران در تماس با یکی از برادران راننده 25 ساله تقاضای 100 هزار یورو کردند. آنان با تهدید به کشتن گروگان، فیلمی را نیز از طریق تلگرام ارسال کردند که نشان می داد راننده 25 ساله با غل و زنجیر در یک اتاق شکنجه می شود و اگر پول را پرداخت نکنند گروگان را با شلیک گلوله خواهند کشت!

رئیس پلیس خراسان رضوی تصریح کرد:کارآگاهان با دادن آموزش های لازم به خانواده گروگان، از آن ها خواستند مبلغ پنجاه هزار یورو را طی یک قرار به گروگان گیران پرداخت کنند بنابراین قرار مذکور با نظارت و هدایت کارآگاهان در منطقه الهیه مشهد گذاشته شد و موتورسواری با برداشتن ارزهای خارجی در بیابان های این منطقه و در تاریکی شب ناپدید شد.

سردار قادر کریمی خاطرنشان کرد: این گونه بود که رصدهای اطلاعاتی نتیجه داد و کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه سردسته مسلح باند را در منطقه بولوار آزادی شناسایی و ساعت 2 بامداد روز گذشته «ع-پ»  را در خواب دستگیر کنند و سلاح کلت کمری به همراه مهمات و 50 هزار یورو    را کشف کنند.

وی افزود: با اعترافات سر دسته باند، بلافاصله عملیات شبانه کارآگاهان برای دستگیری دو متهم دیگر پرونده ادامه یافت و دو همدست دیگر او نیز به دام افتادند.

سردار کریمی اضافه کرد: یکی از متهمان کارگر سردسته باند در یک کارواش است و نفر سوم نیز با  کارگر کارواش رفاقت دارد.

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات و بازجویی از متهمان پرونده همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: طبق بررسی های اولیه انگیزه سردسته باند گروگان گیری مسلحانه از این اقدام مجرمانه، اخاذی بوده است.

45302

کد خبر 762265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
    1
    به نظر من هیچ رحمی نباید به گروگانگیران متجاوزین قمه کشها داشت حتی اگر قربانی این حوادث شکایت نکند چون اینها ادم نیستند بلکه از هیولا بدترند باید ازبین بروند تا نسلی از انها تولید نشود