آیت‌الله جنتی: با رقصیدن و برداشتن روسری محکم برخورد شود

چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آغاز شد. آیت الله جنتی در این اجلاسیه تاکید کرد: باید هرچه می توانیم کمک کنیم و با مردم همدردی کنیم و به معیشت مردم رسیدگی کنیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، در روز نخست این اجلاسیه دو روزه، پس از نطق آیت الله جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیأت رییسه مجلس خبرگان برای انتخاب رییس، دو نایب رییس، دو منشی و دو کارپرداز با رأی اعضا برگزار می شود.

به دلیل اهمیت موضوع، جلسه غیرعلنی ادامه می یابد و سپس سردار سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مهمان ویژه این اجلاس درمورد «موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه؛ فرصت ها و چالش ها» حدود 40 دقیقه سخنرانی می کند و پنج نفر از نمایندگان این مجلس هر یک به مدت 10 دقیقه می توانند درمورد سخنان فرمانده سپاه اظهار نظر کنند. سپس نطق های میان دستور نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در دو نوبت صبح و عصر آغاز می شود.

در مدت دو روز برگزاری چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری که در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود، 16 نماینده به ایراد سخنرانی پیش از دستور می پردازند و هرکدام به مدت 15 دقیقه در چهار جلسه در حوزه مباحث مرتبط با ولایت فقیه صحبت می کنند.

آیت‌الله احمد خاتمی با اعلام برنامه های چهارمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ارائه طرح دو فوریتی برای ایجاد هیأت اندیشه ورز مجلس خبرگان رهبری خبر داد و خاطرنشان کرد: روز دوم اجلاس نیز اعضای این هیأت با رای نمایندگان انتخاب می شوند. پس از ارائه گزارشی در این باره اعضای کمیته بیانیه متشکل از پنج عضو انتخاب می شوند که مواد بیانیه را تهیه و به نمایندگان مجلس خبرگان ارائه خواهند کرد.

آیت الله خاتمی همچنین از بررسی مواردی چون اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، انتخاب رییسان جدید کمیسیون های تخصصی، افزایش کمیسیون ها از 6 به 8، اتفاقات دی ماه و موضوع فساد در این اجلاسیه خبر داد.از ابتدای آغاز به کار این دوره از مجلس خبرگان رهبری، اعضای هیات رییسه بیش از 182 جلسه با کمیسیون ها، کمیته ها و کارگروه های مختلف مجلس خبرگان داشته اند.

آیت‌الله خاتمی افزود: در جلسه روز چهارشنبه پس از انتخاب اعضای هیأت اندیشه ورز، انتخابات اعضای کمیسیون های شش گانه تخصصی مجلس خبرگان برگزار و بعد از ظهر همان روز، بیانیه پایانی قرائت می شود. شام کاری رییس مجلس خبرگان رهبری، بر خلاف اجلاس دوره های پیش چهارشنبه شب برگزار می شود و اعضا دیدگاه هایشان را درباره مسائل مهم کشور تبیین می کنند.

سخنگوی هیأت رییسه مجلس خبرگان، حضور نمایندگان این مجلس در مرقد مطهر امام راحل برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را برنامه های پایانی چهارمین اجلاس خبرگان از دوره پنجم برشمرد.
دیدار با رهبر معظم انقلاب از دیگر برنامه های نمایندگان مجلس خبرگان رهبری است و آنان از رهنمودهای ایشان بهره‌مند می شوند.

دستاورد‌های انقلاب را باید با دقت بررسی کنیم/نباید بگذاریم این دستاوردها لطمه بخورد

آیت الله جنتی در چهارمین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آیت الله شاه آبادی در تمام سنگرهای مبارزاتی زمان طاغوت حضور داشت و بعد از انقلاب نيز تلاش های زيادی برای پا برجايی اين نظام كردند. ما بايد ببينيم در اين چهل سال چه كرده ايم و چه دستاوردهايی داشته ايم و با دقت آن را بررسی كنيم و در اين راستا تمام رسانه ها، صدا و سيما و همه دستگاه ها كمك كنند.

وی با بیان اینکه با همه دشمنی ها خوشبختانه در طول این چهل سال موفق بوديم، ادامه داد: در ٨ سال جنگ تحميلی به ما فشار آوردند اما ما مقاومت كرديم و نشان داديم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد.اولين دستاورد انقلاب در عرصه فرهنگی است اما نبايد بگذاريم ساير دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد. موضوع ايثار و جهاد فی سبيل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبيك به امام راحل وارد ميدان جنگ شدند.

اهم اظهارات جنتی به شرح زیر است:

*با همه کارشکنی‌ها و مشکلات این انقلاب حفظ شد و دستاوردهای آن‌که مسائل ایمانی و معنوی و اخلاقی است بسیار زیاد است.جوانان ما آرزوی شهادت داشته‌اند و این از دستاوردهای فرهنگی است که در دفاع مقدس خود را نشان داد، بدون کمترین توقعی بسیج و سپاه از این انقلاب درآمد که مایه افتخار ماست. مظاهر فساد بعد انقلاب از بین رفت اما برخی جوانان نمی‌دانند از کجا به کجا رسیدیم.

* پس از انقلاب دخترانی که مینی ژوب پوش بودند و تا بالای زانوی شان برهنه بود و در خیابان ها رژه می رفتند و جوانان را گمراه می کردند، از میان رفتند و مظاهر فساد از میان رفت، در همین شهر تهران مشروب‌فروشی از کتاب‌فروشی بیشتر بود و ما باید دستاوردها را بشناسیم و حفظ کنیم. این وظیفه کسانی است که در صف مقدم هستند مانند سپاه و بسیج و خبرگان لذا باید انقلابی بود و وحدت و انسجام خود را حفظ کرد. امام بزرگوار تأکید داشتند که بین شیعه و سنی فرقی نیست و هرکس می‌خواست اختلاف کند امام برخورد می‌کردند.باید ایمان و اخلاق و معنویت را حفظ کنیم به کارهای خدماتی و عمرانی در چهل سال گذشته پرداخت. دولت و غیر دولت باید دستاوردها را نشان دهند.

* با تمام وجود باید بکوشیم وضع مردم فقیر اندک ما برطرف شود. بعضی ها دنبال بهانه هستند که به هر بهانه‌ای نظام را زیر سوال ببرند. حجاب از مسائل مسلم اسلام است، حجاب شرف ، عفت و شرافت زن است که باید آن را حفظ کنیم اما عده ای دنبال آن هستند که آن را خدشه دار کنند باید جلوی کسانی که می‌خواهند تظاهر به فسق کنند و با رقصیدن و برداشتن روسری شان که در واقع برداشتن عفت و شرافت شان است محکم برخورد شود و جلوی شان گرفته شود.

*درصد بالایی از دانش آموزان نماز نمی خوانند این آمار که دروغ نیست خب چه کسی باید این کار را بکند که این دانش آموزان نمازخوان باشند ما باید از مسئولان بخواهیم که درباره این موارد جوابگو باشند و از آنان مطالبه گری کنیم و مسئولان آموزش و پرورش باید جواب دهند که چرا وضعیت اینگونه است اگر وضع از اینجا خراب شود تا آخر خراب می شود.

* تحریم ها کار خود را کرده، اما خدا ما را حفظ کرد، ما هنوز ایستاده ایم اما می دانیم که کمبود بودجه وجود دارد ولی حقوق نجومی نباید وجود داشته باشد باید هرچه می توانیم کمک کنیم و با مردم همدردی کنیم و به معیشت مردم رسیدگی کنیم، برخی ها جشن‌هایی می گیرند و پول‌های زیادی خرج می کنند که نباید اینگونه باشد.

*هزینه هایی که میلیاردی می‌شود ، در حالی این اتفاق می‌افتد که در جای دیگری ما نیازهای فراوان داریم نباید اینگونه باشد، آقای رییس جمهور که اینجا هستید در دستگاه های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا لااقل با انقلاب فاصله دارند با این افراد که نمی توان مردم امید داشته باشند کسی به دردشان برسد. من نامه ای به دستم رسیده است که در یکی از وزارت خانه های بزرگ کسانی که مسئولیت دارند اعتقادی به انقلاب ندارند آقای روحانی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

* عده ای به خود اجازه داده اند که با چاقو و قمه و چوب به خیابان بیایند و امنیت مردم را خدشه دار کنند. الحمدالله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاییه می خواهم که زودتر به این موارد رسیدگی کند.امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می کنند و این به نوعی ترویج فسق و فجور است، قانون اساسی بر پایه دین اسلام است و اینکه موضوعی همچون حجاب اجباری را مطرح می کنیم برخلاف دین اسلام و شرع است.

29214

کد خبر 762290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 24
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  42 1
  گویا تنها افرادی میتوانند در این کشور زندگی کنند که برداشتی جز برداشت آنان از دین و خدا نداشته باشند
 • بی نام US ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  37 1
  آيت الله ، مشكل مردم الان تار موى مردم و رقص نيست مشكل فساد ادارى و مالي و بي كفايتى سيستم مديران و مسيولانى هست كه بسياريشون را شما تاييد صلاحيت كردين ، انقلاب خيلى وقته ديت نااهلان افتاده منتها شما فقط گير دادين به ظواهرى كه ريشه اى در خود انقلاب هم نداره
 • بی نام GB ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  50 2
  میشود بفرمایید دقیقا چه از جان مردم و کشور میخواهید؟
 • بی نام GB ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  27 1
  آخه اجلاس خبرگان و صحبت در مورد رقص چندتا دختربچه؟ بعضی آقایان واقعا در حال اثبات این نکته هستند که دغدغه اصلی شان، موی زنان و رقص چندتا دختربچه و کنسرت و استادیوم رفتن زنان و در یک کلام محدود کردن مردم است.
 • بی نام GB ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  42 2
  با کسی دعوا نداریم. مشروعیت شما و کل نظام جمهوری اسلامی برخواسته از رای و اراده ملت ایران بعنوان صاحبان اصلی کشور است. اگر ادعا میفرمایید که اکثریت ملت، موافق حجاب اجباری هستند، کاری ندارد، همه پرسی آزاد و عادلانه برگزار کنید. اگر هم قبول دارید که نظرتان در اقلیت است و اکثریت با اجبار در دستورات دین مخالفند، به رای اکثریت تمکین کنید. چرا مردم راتهدید می کنید؟
 • بی نام GB ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  23 1
  قطعا ادامه این زور و اجبار نتیجه ای جز بیزاری و دین گریزی بیشتر جوانان از دین ندارد. هیهات من الاجبار
 • بی نام GB ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  17 1
  قطعا تفکر نسل جدید و جوان کشور با تفکرات شما متفاوت است و بزودی باید خود را با خواستهای نسل جوان هماهنگ کنید
 • بی نام GB ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  17 2
  با اینهمه جنجال و دعوا هنوز نتوانسته اند لزوم اجباری بودن حجاب از منظر قرآن را ثابت کنند
 • بی نام GB ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  27 1
  راست میگه. دختربچه هایی را که رقصیدند را اعدام کنید
 • ماریه A1 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  16 0
  امیدوارم با بیکاری فساد فقرم با همین شدت یرخورد کنی
 • ایمان IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  17 2
  به نظر من رقصیدن کار ددمناشیی هست.
 • بی نام IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  15 1
  پیشنهاد می‌کنم دله دزدها و قاچاقچی‌ها و اختلاس‌گرها و جنایت‌کارها رو آزاد کنید تا با این جنایت‌های بزرگ مثل رقص و روسری برداری برخورد سخت کنن.
 • اهل منطق A1 ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  8 1
  خسته نباشید
 • بی نام A1 ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  23 1
  شما به صندلی تون بچسبید نگران باقی مردم نباشید
 • بی نام AT ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  17 1
  شما برو یکم استراحت
 • بی نام A1 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  12 1
  آقا بی خیال شو دیگه بسه به خدا.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  12 1
  با چند شغله بودن چه
 • حسین IR ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  0 1
  فکر نکنم این خبرتون درست باشه
 • بی نام AE ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  13 1
  چقدر کرسی ریاست دوست دارن ایشون
 • بی نام A1 ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  7 2
  چشم
 • بی نام A1 ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  10 1
  سلام ایشان انگار دراین دنیا زندگی نمیکنند .انقلاب را همین نظرات وهمین گفته ها بخطرانداخته دغدغهدایشان رقصیدن چندتا بجه میباشد انگاربااین چیزها مشکلات مملکت حل میشود همین اقایان بااین نظرات خود انقلاب را بخطرانداخته اند وباعث میشوند که همه ازانقلاب رو برگردانند بعدمیگویند مردم اندک فقیر هنوز خودشان را بخواب میزنند تومملکتی که 85 درصدش در فقرهستند این حرفها بی معنی میباشد.برعکس شده تو مملکتی که عده ای میلیارد میدزدند جوابی نمیدن بعد برای سه قسط عقب افتاده بنده که 700 هزارتومان هست تهدید به اقدام میکنیم رو میگن اخه بسه بابا
 • بی نام A1 ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  20 1
  خوش به حال ایشان که بیش از 90 سال عمر داشته و در دهه دهم زندگیش هست و هنوز پست دارد و از یه مرد 50 ساله سالمتره من که برای گذران زندگی بس که استرس و اعصاب خوردی دارم فکر نمیکنم که به 60 سالگی برسم چه برسه که در دهه دهم کار هم بکنم.
 • بی نام EU ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  8 1
  برخورد راه کار نیست
 • بی نام IR ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  20 1
  فقط می گوید بزنید و بکشید و... واقعا این چی نوع اسلامی است چگونه می شود با اینگونه رفتار اسلام را گسترش داد؟اینگونه خشنونت تجویز کزدن جمهوری اسلامی را از درون ساقط خواهد کرد. متاسفانه دو دلیل اصلی موجب دوری مردم از انقلاب شد . کی آفایان می خواهند از خواب غفلت بیدار شوند؟