عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: «ربیعی اولین کسی بود که برای ایجاد اشتغال نیروهای بیکار و حتی نیروهای بیکاری که از احزاب و کُومله بازگشته بودند، گام برداشت.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جهانبخش محبی‌نیا در مخالفت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: «خاضعانه از حضور حضرت حق استدعا دارم تا حدی که مقدور است، بر زبانم واقعیات و حقایق جامعه جاری شود.»

وی افزود: «مطالبی مطرح شد که بخشی از آنها قابل تامل است و من از آقای ربیعی می‌خواهم اگر مجلس شورای اسلامی دوباره به ایشان رای اعتماد داد، به این دغدغه‌ها که از سوی نمایندگان مطرح شد، توجه کنند.»

نماینده مردم میاندوآب در مجلس تصریح کرد: «عدم توجه بعضی از مدیران شاید باعث ناراحتی باشد. اما نباید شخصیت دانای آقای ربیعی را که در حدی است که در آینده به عنوان وزیر نیز بتوان از ایشان استفاده کرد، نادیده گرفت. ما از خیلی از وزرا گله‌مندیم. اما قرار است مدیریت وزیر مورد ایضاح قرار گیرد و نباید به گونه‌ای برخورد شود که به شخصیت ایشان توهین شود.»

محبی‌نیا متذکر شد: «بنده ضمن اینکه نسبت به برخی از عملکردهای آقای ربیعی انتقاد دارم، اما ایشان را در بین وزرا جزو فعال‌ترین وزیرها می‌دانم؛ چراکه ایشان به بیشترین شهرستان‌ها سفر کرده است. ما باید وزرای قبلی را با ایشان مقایسه کنیم.»

محبی‌نیا تصریح کرد: «عده‌ای در خصوص گذشته ربیعی سخن گفتند. ربیعی فرزند جوادیه است و در خانواده‌ای فقیر رشد کرده است. زمانی که شتاب انقلاب مانند بهمن سرعت پیدا کرد و تمامی نیازهای نهفته در تاریخ دهان باز کرد، در کردستان من شاهد بودم که ربیعی به عنوان یک نگاه جامع به سراغ امنیت رفت.»

وی با بیان اینکه زمان پهلوی اگر یک صفحه متن کردی پیدا می‌کردند، حکمش اعدام بود، اما اولین مجله به زبان کردی با مدیریت ربیعی انتشار یافت، گفت: «دیروزِ ربیعی این‌گونه بوده است. او اولین کسی بود که برای ایجاد اشتغال نیروهای بیکار و حتی نیروهای بیکاری که از احزاب و کُومله بازگشته بودند، گام برداشت.»

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: «مساله بدهی بانک‌ها از طرف سازمان تامین اجتماعی مطرح شد. در سال ۱۳۳۲ متوسط عمر ۵۵ سال و سن بازنشستگی مردان ۶۵ و زنان ۶۰ بود. اما امروز به برکت انقلاب میانگین عمر به ۷۶ الی ۸۰ رسیده است و سن بازنشستگی به ۵۰ سال تقلیل یافته است. شاید باعث و بانی بخشی از بدهی‌های تامین اجتماعی ما نمایندگان باشیم. چراکه نسبت به گسترش و پوشش بیمه اقدام انجام داده‌ایم.»

محبی‌نیا ادامه داد: «ربیعی کسی بود که پرده از صندوق بازنشستگی و فجایع آن کنار زد و توجه مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت و مجلس را در این خصوص متمرکز کرد. شاخص فقر ما در سال ۸۴ ، ۸۰ درصد بوده است اما امروز در سال ۹۶، ۳۰ درصد است. نه اینکه ما نسبت به مشکلات باید بی توجه باشیم اما حمایت در این زمینه چندپاره است و بخشی از مبارزه برعهده نمایندگان و بخشی برعهده سایر مسئولان جامعه است.»

وی در ادامه بیان کرد: «ما باید برای مبارزه با فقر به صورت واحد حرکت کنیم. ما باید به آقای ربیعی در ارتباط با گذشته و همچنین در ارتباط با تیم اقتصادی ماهری که دارد، نگاه کنیم. من همیشه طرف مجلس بوده‌ام.»

 

 

35225

کد خبر 762351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =