حوزه‌نیوز نوشت: آیت‎الله مکارم شیرازی گفتند: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی برای جوانان درست کنیم تا بیش از این به بردگی کشانیده نشوند.

این مرجع تقلید عصر دیروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و رئیس سازمان بسیج اساتید،طلاب و روحانیون که در بیت معظم له در قم برگزار شد با بیان اینکه روحانیت از بسیج جدا نیست چون ماهیت و جنس آنها یکی است گفتند: به همین دلیل هردو باید با هم باشند، اگر جدا شوند تضعیف خواهند شد.

ایشان افزودند: مسئله دیگر ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین نهادهای مختلف حوزه، علما و بسیج و سپاه است، می توان با برنامه ریزی درست بر این هم افزایی وهماهنگی افزود. مسئله دیگر افزایش علم و فنون جدید است. اهل بیت(ع) علم زیادی داشتند. نیروهای فرهنگی بسیج و سپاه هم باید روزبه روز بر علم وتوانایی خود بیفزایند. حوزه میراث ماندگار است و ظرفیت عظیمی در آن است و باید قدر این ظرفیت عظیم را دانست، همه نهادها باید با حوزه در ارتباط باشند و از میراث ماندگار و چشمه جوشان آن استفاده کنند.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشتند: باید توانمندی حوزه و بسیج را افزایش داد الان گرفتار فضای مجازی هستیم و این فضا بلای جان خانوادها شده است. دشمن از طریق فضای مجازی می خواهد جامعه اسلامی را به بردگی بکشد و کسی که وارد این فضا می شود، اختیاری از خود ندارد؛ باید این فضا را از دشمن گرفت و اجازه نداد دشمن جامعه اسلامی را به بردگی بکشاند. بعضی به استفاده از فضای مجازی اصرار دارند و این مشکلات اخیر نشان دهنده همین واقعیت است، اما سپاه وبسیج برای گرفتن این فرصت از دشمن، باید نقش آفرینی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی گفتند: نباید نوکر فضای تلگرام باشیم، بلکه باید این فضا را در دست بگیریم و فضای درست و سالمی برای جوانان درست کنیم تا بیش از این جامعه به بردگی کشانیده نشود. موضوع بعدی آشنایی نسل های 5 و 6 انقلاب است باید این نسل ها را با مبانی دینی و آرمان های انقلاب و امام راحل آشنا کنیم این برنامه ریزی می خواهد.

تصادفات جاده ای و فضای مجازی خسارت جبران ناپذیر به نظام وارد کرده است

آیت‌الله جعفر سبحانی نیز شب گذشته در دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و هئیت همراه که در مؤسسه امام صادق (ع) برگزار شد، با بیان اینکه نباید از خارج کشور و فضای مجازی غافل شد، گفت: اینکه فضای مجازی باشد، کسی مخالف آن نیست، نمی‌گویم دیواردور آن بکشند، ولی باید از این فضا محافظت کرده و اجازه ندهیم خانواده‌ها غرق و گرفتار شوند.

آیت الله سبحانی گفت: مسئله دیگر مسافرت‌ها است. این مسافرت ها، مشکلات زیاد برای کشور ایجاد کرده است. وقتی مسافرت‌ها زیاد می‌شود، تصادفات زیاد و مرگ و میر‌ها زیاد می‌شود. این چه تبلیغاتی برای سفر است که انجام می‌دهند، این تصادفات خسارت برای کشور و نظام است. مردم به جای مسافرت به صله رحم و به دید و بازید اقوام و عیادت از بیمار‌ها بروند. فضای مجازی و تصادف‌های جاده‌ای صدمات زیاد به نظام وکشور وارد کرده است، باید برای این مسئله فکری کرد.

2327214

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 762710

برچسب‌ها