تاکید دوباره آیت‌الله جنتی بر برخورد با بی‌حجابی و رقص

چهارمین اجلاسیه مجلس پنجم خبرگان رهبری در حالی به پایان رسید که اغلب نطق‎‎های اعضای این مجلس در موضوع حجاب و مقابله با پدیده دختران خیابان انقلاب بود.

به گزارش خبرآنلاین، روز گذشته در نخستین روز این اجلاسیه دو تن از اعضای مجلس خبرگان به اینئموضوع پرداختند. آیت‎الله بهشتی نماینده استان فارس در مجلس خبرگان، گفت که «مقوله حجاب امری نیست که به سلیقه افراد واگذار شده باشد، البته اسلام مخالف آزادی نیست، ولی نه آزادیِ فساد و بی‌بندوباری، آزادی این است که مردم حق انتقاد داشته باشند». حجت‌الاسلام معلمی نماینده مازندران نیز عنوان کرد «چرا باید وضعیت فرهنگی جامعه به جایی برسد که در سالروز ولادت حضرت زهرا که مظهور عفت و پاکدامنی است، جشن‌های مبتذل برگزار شود؟». (اینجا)
علاوه بر آنان، آیت‎الله جنتی که در نطق افتتاحیه خود گفته بود «با رقصیدن و برداشتن روسری محکم برخورد شود»، در نطق اختتامیه‎اش نیز بار دیگر به مقوله حجاب پرداخت و گفت: درباره حجاب هم مجددا می گویم که این مسئله مهم است و از مسلمات اسلام است که هم سنی و هم شیعه آن را قبول دارند و کسانی که در پی کنار گذاشتن حجاب هستند ابتدا باید آنان را خواست و بهشان توضیح داد که دلیل تاکیدمان بر حجاب چیست و آنان را روشن کرد که بدانند موضوع چیست تا از کار نادرست خود پشیمان شوند و توبه کنند بعد هم اگر توبه نکردند با آنان برخورد شود.

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه مجلس خبرگان دغدغه حفظ ارزش‎های اسلامی را دارد، گفت: ما نسبت به مقام معظم رهبری و ولایت فقیه حداکثر تاکید را داریم که محور و ستون انقلاب اسلامی هستند و همه چیز در محور آن می چرخد.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: ما از مسئولین نظام انتظار زیاد داریم، در مسئله اشتغال، تولید باید کار بیشتری انجام شود ما راضی نیستیم که افرادی بیکار باشند و سفره هاشان خالی باشد و عده ای از اموال همین مردم بیچاره برای خود آلاف و الوف جمع کنند و این مسئله قابل اغماض نیست. باید دل فقرا را در پایان سال شاد کرد. هر کس می تواند کاری بکند باید انجام دهد. باید بدانیم در خانه فقرا چه خبر است و بفهمیم آیا آن چیزی که ما می‌خوریم آنها هم می خورند یا نه.

کنایه نماینده خبرگان به روحانی

حجت‌السلام فرحانی نماینده مردم خوزستان در نطق امروز خود با اشاره به مجموعه مشکلات موجود کشور، گفت: وقتی که مشکلات مختلف موجود را شماره‌گذاری می‌کنیم، می‌بینیم که حضرت آقا در همه حوزه‌های مختلف در سه دهه اخیر، رویکرد و مطالبات راه‌گشایی را تبیین کرده‌اند. اما با گذشت قریب به سی‌سال از جنگ تحمیلی و نگاه به وضعیت موجود، این سوال به ذهن می‌آید، که علت بر زمین ماندن این مطالبات چیست؟

وی تصریح کرد: وقتی بحث نقد معصوم و نقد رهبری و بی‌توجهی به مطالبات مذکور، مطرح می‌شود، وقتی در باب حقوق شهروندی و فضای مجازی مطالبی در راستای همین ارتجاع و بازگشت رو به عقب مطرح شود، وقتی در بحث جبهه مقاومت ما شاهد مقاومت داخلی و مانع‌تراشی داخلی حتی در شورای امنیت باشیم و از طرفی دستگاه دیپلماسی کشور نتواند از این پیروزی خوب استفاده کند، وقتی اعتراضات و اغتشاشات اخیر با تدبیر حضرت آقا و هوشیاری مردم در ۲۲ بهمن جمع می‌شود، می‌بینیم مسئله رفراندوم و سوارکردن اصحاب فتنه و همه آن‌هایی که از قطار انقلاب پیاده شدند را مطرح می‌کنند که مجموعه این عملکرد این تحلیل را تأیید می‌کند که اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام و مطالبات رهبری است و نتیجه آن بر زمین‌ماندن مطالبات ایشان و سهل‌انگاری در حل مشکلات مردم است که نتیجه آن تنها ماندن رهبری است. چرا باید کار به آن جا برسد که ایشان بخاطر تحقق‌نیافتن عدالت عذرخواهی کند؟

کنایه به احمدی‌نژاد

حجت الاسلام كلانتری نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در چهارمین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: هیچکس منکر خدمات بی بدیل انقلاب اسلامی به فقیران و اقشار محروم نیست.

او گفت: امام عظیم الشأن فرمودند «خدا نیاورد آن روزی که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما، پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دار‌ها گردد و اغنیاء و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیاء و امیر المومنین و ائمه معصومین علیهم السلام سازگار نیست، دامن حرمت و پاکت روحانیت از آن منزه است».

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: البته همه این درد‌ها و مشکلات قابل حل است، مشروط به آن که برخی از مسئولین و مدیران پرحرف و کم کار، به خود آیند و فرامین حکیمانه و دلسوزانه رهبر معظم انقلاب را به کار بندند و با نظریه پردازی‌های غیر محققانه و مسائل حاشیه‌ای و اختلاف بر انگیز، وقت مردم را نگیرند و آب در آسیاب دشمن نریزند و ناکارآمدی و کارنابلدی خود را نپوشانند و بجای آنکه پاسخگو باشند در نقش اپوزوسیون بازی نکنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: امروز در کشور ما هیچ طیف و هیچ جریانی با اصل فضای مجازی و با فرصت‌ها و با خدمات فراوان آن مخالف نیست و هیچ حزب و گروهی، خواهان تعطیلی آن و قطع رابطه اطلاعاتی با جهان نیست زیرا این کار نه شدنی است نه معقول.

وی افزود: امروز اجماع همه دلسوزان جامعه و خواسته به حق همه یاوران حقیقی انقلاب، نه تعطیلی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بلکه مدیریت، ساماندهی و بومی سازی آنهاست و کسانی که با این حقیقت روشن مخالفت می‌کنند و یا با کارشکنی، مانع از اجرای آن میشوند غافلانی هستند منفعل و مقصر. کشور‌هایی مانند سوئد، کانادا، هند، کره جنوبی و مالزی که خود را نماد‌های مردم سالاری و آزادی بیان می‌دانند، گسترده‌ترین میزان فیلترینگ اینترنت را اعمال می‌کنند.

بیانیه پایانی

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عنایت حضرت حق جلَ و علا، و توجهات حضرت ولی عصر(عج) چهارمین اجلاس رسمی دوره ی پنجم مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، در پایان این اجلاس، ضمن قدردانی از ملت آگاه ایران اسلامی برای حضور به موقع در صحنه و خنثی کردن توطئه دی ماه و شرکت در راهپیمایی حماسی، عزت بخش و غرور آفرین 22 بهمن، بر نکات زیر تأکید می‌گردد:

۱. «ولایت فقیه»نمادعظمت،استقلال و سربلندی نظام اسلامی و عامل اساسی همبستگی و عزت و اقتدار اسلامی و وحدت و انسجام ملی و ستون خیمه نظام اسلامی است و التزام عملی به آن، از بدیهی‌ترین اصول «قانون­مداری» و نظم و انضباط اجتماعی است، همگان به ویژه مسؤولان و جریان های سیاسی را به اطاعت و پیروی از ولی فقیه، حفظ وحدت حول محور رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ­الله العظمی خامنه ­ای«مدظله ­العالی» و پرهیز از سخنان و اقدامات تفرقه افکنانه فرا می‌خوانیم.

۲. تحقق «عدالت»، «کاهش فاصله طبقاتی» و «مبارزه با اشرافیت» همواره از دغدغه‌های مهم رهبری و نظام اسلامی بوده و «عدالت» در الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت، یک نظریه «کلان راهبردی» محسوب می‌شود که باید در همه عرصه‌ها مورد توجه کامل قرار گیرد تا فاصله طبقاتی و شکاف اقتصادی ـ اجتماعی در بخش‌های گوناگون کشور کاهش یابد. مجلس خبرگان ضمن تأیید پیشرفتهای گسترده و همه جانبهای که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده،‌ بر این باور است که باید تلاش کرد تا عدالت به گفتمانی زنده و همیشه حاضر در صحنه‌های مختلف کشور تبدیل شده و با برنامه ریزی و تدبیر و فرهنگ سازی و مبارزه جدی با فساد و قاچاق و اصلاح ساختارهای اقتصادی و اجتماعی و نظام بانکی و مالیاتی و توجه ویژه به شرکت­های دانش بنیان و تحقیق و توسعه، بسترهای لازم را برای تحقق آن در میان نخبگان، مسئولان، مردم و بخصوص نسل جوان فراهم نماید.

۳. مجلس خبرگان رهبری، ضمن احترام به مطالبات بحق مردم عزیزایران، برتوجه مسؤولان به نیازهای مردم تأکید می کند و پرهیز از هر نوع فرقه گرائی، هرج و مرج و فتنه­ گری را لازم می داند که این امور موجب بهره‌برداری فریب‌خوردگان داخلی و ذوق‌زدگی دشمنان قسم‌خورده خارجی بخصوص شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی می شود. از قوه ی مجریه و قوه ی قضاییه و سایر مسؤولان مربوطه می‌خواهد ضمن هوشیاری بانگاه ویژه به درخواست‌ها و دغدغه‌های به حق مردم و معترضان با تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ارائه راهکارهای اقتصادی دقیق و کوتاه‌مدت، زمینه رفع مشکلات معیشتی مردم و ایجاد وفاق، وحدت و انسجام جامعه را فراهم آورند. بی‌شک ساختن ایرانی آباد و مقتدر در گرو امنیت پایدار است و اقدامات تند و خشن، راه حل مشکلات جامعه نبوده و به نفع کشور نیست. تردیدی وجود ندارد که ظرفیتهای موجود را باید در مسیر کمک و تعالی کشور به صحنه آورد و از هر اقدامی که منجر به بروز خلل در این راه قانونی شود پرهیز نمود.

۴. مسائل فرهنگی ـ اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی، یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام است. لذا از دولت و نهادهای فرهنگی کشور می‌خواهیم با تکیه بر مبانی دینی و اتخاذ سیاست‌های صحیح و نظارت بر حسن اجرای امور، ضمن تعمیق گفتمان دینی و معرفت اسلامی و ترویج بیش از پیش آن در جامعه، بخصوص حجاب و عفاف که از مصادیق بارز آن است، از بروز ولنگاری فرهنگی و معضلات اجتماعی آسیب زا بکاهد و تمام توان داخلی و بومی کشور را به کار گرفته تا ضمن جایگزینیِ نمونه ­های بومی و ایرانی، شرایط برای حرکت در مسیر مطمئن دینی ـ امنیتی، میسّر شود.
۵. مجلس خبرگان رهبری، ضمن هشدار به دشمنان و گوشزد ‌نمودن این موضوع که آحاد مردم و دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران، طبق آموزه‌های دینی و ملی خود زیر بار زورگویی و زیاده‌خواهی مستکبران نخواهند رفت و با اعتقاد راسخ به این وعده الهی که «إِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذینَ آمَنوا إِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ کُلَّ خَوّانٍ کَفورٍ»، بدعهدی و نقض آشکار برجام از سوی آمریکا را محکوم نموده و خواستار پیگیری جدّی این موضوع و اتخاذ موضع متقابل و متناسب از سوی دستگاههای مسؤول در جهت احقاق حقوق ملت هستیم و بر لزوم بالابردن قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران و غیر قابلِ مذاکره بودنِ این عرصه، تأکید می­کنیم.  

۶. اقدام تحریک آمیز و نابخردانه رئیس جمهورآمریکا مبنی بربه رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم منحوس صهیونیستی و اعلام انتقال سفارتخانه ایالات متحده از تل آویو به قدس شریف، فتنه‌ای جدید و با توهّم جبران شکست‌های داعش و جریان های تکفیری مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و اذناب آنان در منطقه ارزیابی می شود. مجلس خبرگان رهبری، ضمن اذعان بر اینکه قدس، قبله اول مسلمانان و پاره تن اسلام است بر این نکته تأکید می‌کند که غده سرطانی اسرائیل را تنها از طریق مبارزات مردمی می‏توان ریشه‏‌کن ساخت، از سازمان های بین‌المللی، سران کشورهای اسلامی و تمام وجدانهای بیدار می‌خواهد به سهم خود در محکومیت این عمل کینه‌ورزانه رئیس جمهور آمریکا اقدام کنند.

۷. رفتارهای خشن و غیر انسانی آل خلیفه و سرکوب مردم مظلوم و مسلمان بحرین و تجاوزات آشکار رژیم جنایتکار سعودی به یمن که با حمایت و چراغ سبز آمریکا انجام می شود و حضور غیر قانونی برخی کشورها در سوریه که موجب کشتار مردم بی‌دفاع این کشور مظلوم و تقویت مجدد جریانهای تروریستیِ معارض شده است را، محکوم می‌نماییم.

    ۸. مجلس خبرگان رهبری در آستانه عید نوروز با تبریک سال نو به تمام هم میهنان عزیز، ضمن اعلام همدردی با خانواده های شهدای مظلوم خیابان پاسداران و زلزله‌زدگان استانهای کرمان و کرمانشاه و تسلیت به بازماندگان سوانح تلخ کشتی سانچی و سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج از مردم شریف می‌خواهد با توجه به مصادف شدن روز اول فروردین با شهادت حضرت امام هادی7 ضمن تکریم و بزرگداشت آن امام همام، دستگیری از فقراء و کمک به نیازمندان و نیز پرهیز از اسراف، تجمّلگرایی و زیاده‌روی را در نظر داشته باشند و سالی توأم با شادی و معنویت را آغاز نمایند.

در پایان ضمن بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجدیدپیمان با آرمانهای حضرت امام خمینی، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم را گرامی می‌داریم و بار دیگر تأکید می‌کنیم که حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پاسداری از دستاوردهای آن، تنها با حفظ محوریت ولایت فقیه و مشارکت همه جانبه ملتی فداکار و وحدت و همبستگی ملی، امکان پذیر خواهد بود.

27216

کد خبر 762856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • 598 A1 ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  57 1
  رحمت الله حافظی در حساب توییتری خود نوشت: مدیر منصوب شهردار سابق مراسم رقص در برج میلاد را تدارک می بیند،
 • بی نام IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  104 1
  كاش يه چند تا روزنامه و آمار به اين جنتي ميدادن معني واقعي فساد در ايران را درك كنه. بو گند فساد اقتصادي و مديريتي دماغ همه را پر كرده. شدند عين كبك. سرشون را كردند زير برف
 • فرهاد A1 ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  83 0
  بسیار جلسه مفیدی بوده و حرکت جامعه رو به شکوفایی مدیون همین جلسات و افاضات است
 • بی نام IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  52 0
  فقط همین ها سایر نظرات را هم روانه فایل سیزئه کردید طبق معمول...
 • بی نام EU ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  93 4
  درباره حجاب هم مجددا می گویم که این مسئله مهم است و از مسلمات اسلام است که هم سنی و هم شیعه آن را قبول دارند و کسانی که در پی کنار گذاشتن حجاب هستند ابتدا باید آنان را خواست و بهشان توضیح داد که دلیل تاکیدمان بر حجاب چیست و آنان را روشن کرد که بدانند موضوع چیست تا از کار نادرست خود پشیمان شوند و توبه کنند بعد هم اگر توبه نکردند با آنان برخورد شود.اگر اینگونه هست چرا ازمیان پنجاه کشور اسلامی فقط در جمهوری اسلامی حجاب اجباریست.و سایر علمای مسلمان همچین نظری ندارند
  • بی نام A1 ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
   5 17
   کشورهای دیگر مسلمان هستند، حکومت اسلامی ندارند. مثلا شرب خمر در این کشورها هم آزاد است. ولی اشاعه فحشافحشایی مثل بدحجابی و دروغ و غیبت و ...مطابق آیه قرآن حرام است.
 • بی نام IR ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  97 1
  تصویر جناب جنتی چند روز قبل از انتخابات اخیر مجلس خبرگان در جمع پشتیبانان در ورامین یا گرمسار را منتشر نمایید خاطره جالبی خواهد بود از اینکه چطور با مهندسی خاص و ویژه و سفارشی نفر شانزدهم فهرست تهران شدن می تواند به ریاست خبرگان هم بیانجامد. ما شرایط ریاست را در تمام دنیا متحول کرده ایم از انتخابات به انتصابات و در موادری هم به صورت واژگونه ...
 • دیوید A1 ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  2 0
  خدا من و ملت و زندگی مخلوقات و ................. بکشه تا راحت بشیم خدا
 • سمندون RO ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  7 0
  اقای جنتی شما که همیشه در همه چیز اظهار نظر می فرمایید لطفا دزدی وحشتناک که در شهرداری تهران اتفاق افتاده کسی اجازه ورود ندارد نمونش استعفا .....لطفا در این باره ودزدی اقازاده ها در باره ورشکستگی بانکهای کشور لطفا نظر بدهید منتظرم
 • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  7 0
  انصافا شما که یادتونه زمان آدم و حوا هم حجاب اجباری بود؟
 • بی نام A1 ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  8 0
  مردم دارن گشنگی میکشن اینا به فکر حجابن
 • بی نام BE ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  6 0
  آقا یک مجوز راهپیمایی به ما بدهید تا برویم در این کارخانه ایزی لایف را گل بگیریم.
 • اهل منطق A1 ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  8 0
  یعنی خدایی دق مرگ نشم از پوست کلفتمه
 • جعفر رجبی A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  23 0
  حالا این بیانیه‌ای ۸ ماده ای چند پای ملت آب خورد؟
 • بی نام A1 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  33 0
  چقدر از مردم فاصله دارند؟ هی قانون قانون می کنند؟ این همه اختلاس و رانت و دزدی قانونی بود؟ دست بردارید از سرکچل ما پیش از انکه دستتان رابرداریم
 • بی نام A1 ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  10 1
  مشكل ما حجاب نيست دزدي هاي سران مملكته
 • بی نام IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
  8 0
  کاش تکییدی بر ربا خواری و اختلاس هم می کردین حضرت آیت الله
 • بی نام A1 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
  1 0
  متولد ۵۸ هستم و هنوز کار درست و حسابی ندارم. دوستم بواسطه پارتی پدرش در یک اداره مشغول بکار هست. دارای زن و زندگی و بچه و خونه هست و من هنوز مجردم. در صورتی که من مدرک دانشگاه دولتی دارم و اون مدرک دانشگاه آزاد از یکی از کوچکترین شهرهای مازندران. من چه گناهی کردم پدر ندارم, چه گناهی کردم پارتی ندارم. ای خداااااااااااااااا