ایرنا نوشت: نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با حمله به روسیه در استفاده از سلاح شیمیایی در حمله به دو نفر در انگلیس، گفت: ایالات متحده در همبستگی کامل با بریتانیا است.

نیکی هیلی روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست انگلیس و در پی ارسال نامه ترزا می نخست وزیر انگلیس به این شورا برگزار شد، افزود: آمریکا معتقد است روسیه مسئول حمله به دو نفر در انگلیس است که با استفاده از یک عامل سلاح عصبی، دهها تن از شهروندان غیرنظامی و افسر پلیس را در معرض خطر قرار داد.
وی ادامه داد: دو ملت از همبستگی قوی تر ایالات متحده و بریتانیا لذت می برند. رابطه ما واقعا یک رابطه ویژه است؛ زمانی که دوستان ما و بریتانیای کبیر با مشکلی مواجه است همانند آن است که ایالات متحده با مشکل مواجه شده است.
نماینده آمریکا اضافه کرد: این مساله نخستین بار در استفاده از سلاح شیمیایی نیست و در سال گذشته رژیم کره شمالی از عامل عصبی برای حمله به برادر ناتنی اون در یک فرودگاه مالزی استفاده کرد و در سوریه هم رژیم اسد از آن علیه شهروندان خود استفاده می کند.
نماینده آمریکا ادامه داد: نگرانی رو به رشد در تمام این فعالیت های خطرناک و بی ثبات کننده روسیه وجود دارد و روسیه نتوانسته است تضمین کند که سلاح شیمیایی در سوریه نابود شده است.
هیلی با یادآوری وتوی روسیه در تمدید ماموریت مکانیسم مشترک تحقیق اضافه کرد: ما نیاز داریم که روسیه به طور کامل با انگلیس همکاری کند.
وی اظهار کرد: بار دیگر کشورهای عضو می گویند که آنها مخالف استفاده از سلاح های شیمیایی تحت هر شرایطی هستند و اکنون یک عضو، متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی در خاک مستقل عضو دیگر است. اگر ما نتوانیم روسیه را پاسخگو کنیم، اعتبار این شورا از دست می رود.

49311

کد خبر 762914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =