بارش باران در 17 استان/خیزش گرد و خاک در خوزستان

ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روند فعالیت سامانه بارشی را طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ اسفندماه) در کشور پیش‌بینی کرد و از بارش باران در ۱۷ استان خبر داد.

احد وظیفه، شرایط جوی کشور را پیش‌بینی و اظهارکرد: بنا به تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، بعدازظهر امروز (۲۴ اسفند ماه ) سامانه بارشی به سامانه غرب وارد می‌شود و این سامانه سبب ابرناکی و بارش پراکنده در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، زنجان و قزوین می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا ۲۵ اسفند ماه) این سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال خواهد بود، گفت‌: بارش باران همراه با وزش باد شدید و رعد و برق در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، قزوین، البرز و تهران رخ خواهد داشت.

خیزش گرد و خاک در خوزستان و ایلام

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت‌: در روز جمعه (۲۵ اسفندماه) در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش برف و در برخی از مناطق استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد و خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه با اشاره به این که روز شنبه (۲۶ اسفند ماه) ابرناکی و بارش نیمه شرقی کشور را فرا می‌گیرد، اظهار کرد: در این روز شدت بارش در برخی از مناطق آذربایجان شرقی، شرق تهران، غرب سمنان، شمال گلستان، ارتفاعات خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال‌ و بختیاری، شمال اصفهان، شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه‌ تاکید کرد : بعد از ظهر فردا (۲۵ اسفند ماه)و طی روز شنبه (۲۶اسفندماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی ، بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود همچنین در این بازه زمانی شرق دریای خزر مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان ضمن پیش‌بینی شرایط جوی تهران طی روزهای آینده گفت‌: فردا (۲۵ اسفندماه) آسمان تهران ابری خواهد بود همچنین در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز آینده ۲۱ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین تهران در روز شنبه (۲۶ اسفند ماه) همچنان ابری است و در برخی از ساعات رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران ۱۵ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

47236

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 762968

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =