کروز: سیرالئون را با تفکر خیلی زیاد انتخاب کردیم/ تمرکزمان در یک و نیم ماه آینده فقط روی مراکش خواهد

تسنیم نوشت:مربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: سیرالئون را با تفکر خیلی زیاد انتخاب کردیم و به این نتیجه رسیدیم که آنها از لحاظ مختلف می‌توانند به بازیکنان ایران فشار وارد کنند.

اوسیانو کروز در حاشیه تمرین امروز (پنجشنبه) تیم ملی در جمع اصحاب رسانه گفت: تمرین ما از امروز شروع شده و سه بازی دوستانه خواهیم داشت. روز شنبه آینده با سیرالئون بازی می‌کنیم و در ادامه با تونس و الجزایر دیدار خواهیم کرد. سعی می‌کنیم روند آماد‌گی خوبی داشته باشیم و بازیکنان را از لحاظ مختلف برای جام جهانی آماده کنیم.

مربی تیم ملی عنوان کرد: مشکلی که وجود دارد این است که ما نمی‌توانیم در چنین اردوها و بازی‌های دوستانه همه بازیکنانمان را در اختیار داشته باشیم. تا زمانی که لیست 34 نفره تیم ملی برای جام جهانی اعلام نشده کار ما ادامه خواهد داشت. باید همین طور ادامه بدهیم تا در جام جهانی بهترین عملکرد را داشته باشیم.

کروز با اشاره به روند آماده‌سازی تیم ملی در اردوها و روند تمرینات خاطرنشان کرد: درجه فوتبال و مخصوصا فوتبال امروز اروپا چند قدم از فوتبال ایران جلوتر است؛ این را فراموش نکنید که ما در گروهمان با دو تیم قدرتمند اروپایی همگروه هستیم.

وی در مورد دیدار نخست تیم ملی مقابل مراکش در جام جهانی 2018 روسیه گفت: مراکش در چند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته همانطور که فوتبال آفریقا در این سال‌ها پیشرفته کرده است. تیم ملی مراکش در مسابقات مقدمات جام جهانی بدون باخت ظاهر شد و یکی از قدرتمندترین تیم‌های آفریقاست و ما باید مقابل این تیم آمادگی فیزیکی خوبی داشته باشیم. همانطور که سایر رقبای ما تلاش می‌کنند ما باید دو برابر تلاش کنیم که برای جام جهانی آمادگی داشته باشیم. همین سعی را داریم و تلاش می‌کنیم سطح آمادگی بالاتری را از خودمان به نمایش بگذاریم.

کروز در پاسخ به سؤال خبرنگاری که به او گفت ما در جام جهانی با تیم‌های قدرتمندی هم‌گروه هستیم و آیا فکر می‌کنید بازی مقابل تیم‌هایی مانند سیرالئون می‌تواند به تیم ملی برای روبه‌رو شدن با تیم‌هایی مانند اسپانیا و پرتغال کمک کند؟ تصریح کرد: ما چنین فکری داریم و این تیم را هم با تفکر خیلی زیاد انتخاب کردیم. بازی سیرالئون مقابل سنگال، کنیا و ساحل عاج را دیدیم و به این نتیجه رسیدیم که آنها از لحاظ مختلف می‌توانند در یک بازی تمرینی به بازیکنان تیم ملی ایران فشار وارد کنند. بازیکنان ایرانی باید در جام جهانی قدرت فیزیکی و روحی بالایی داشته باشند.

وی در مواجهه شدن با سوال دیگر خبرنگاری که بازی مقابل مراکش را یک بازی راحت برای شاگردان کی‌روش دانست یادآور شد: این حرف شما به هیچ عنوان صحت ندارد چون همه تیم‌ها می‌دانند که بازی اولشان در جام جهانی مهمترین بازی‌شان است. شما اگر در بازی اول ببازید صعودتان خیلی سخت می‌شود. فقط تیم‌های خیلی قدرتمند هستند که قادرند اگر بازی اولشان را باختند برگردند و نتیجه بگیرند. بازی اولمان در جام جهانی مقابل مراکش را طوری نگاه می‌کنیم که انگار برای ما بازی فینال است.

کروز با اشاره به دومین دیدار تیم ملی در جام جهانی مقابل پرتغال اظهار داشت: من خودم سرمربی تیم زیر 21 سال پرتغال و بازیکن و کاپیتان تیم ملی این کشور بودم. کارلوس (کی‌روش) هم 8 سال پیش سرمربی تیم ملی بزرگسالان پرتغال بود و طبیعتا ما پرتغال را بهتر از هر کسی می‌شناسیم.

مربی تیم ملی گفت: در مورد تیم‌های دیگر گروه اینطور نیست که دغدغه بازی با آنها را نداشته باشیم و بیشتر تمرکزمان را روی بازی با مراکش بگذاریم. ما هنوز وقت داریم که روی پرتغال و اسپانیا کار کنیم اما برای بازی اول‌مان مقابل مراکش باید خیلی خیلی آماده باشیم. این را هم فراموش نکنید که یک بازی بیشتر وقت داریم که روی پرتغال و اسپانیا تمرکز، آنالیز و کار کنیم. هنوز برای بازی با تیم‌های اروپایی گروه وقت داریم اما یک و نیم ماه آینده تمرکزمان فقط روی مراکش خواهد بود.

 

251 41

کد خبر 763064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =