ایرنا نوشت: اظهارات ولیعهد سعودی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی 'سی بی اس' اقرار ضمنی وی به مشارکت در تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تلقی می شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بن سلمان در بخشی از این مصاحبه که قرار است فردا (یکشنبه ) به طور کامل منتشر شود، اقرار کرد که پیش از تصمیم دونالد ترامپ برای اعلام قدس به عنوان پایتختی رژیم صهیونیستی وانتقال سفارت کشورش به این شهر، با جرد کوشنر داماد ترامپ دیدار و در خصوص این موضوع با وی گفت وگو کرده است.

ولیعهد سعودی در پاسخ به سوالی درباره این که آیا موضوع صلح (سازش فلسطینیان و'اسرائیل') در خاورمیانه را در دیدارش با داماد ترامپ بررسی کرده است یا خیر گفت: بله درست است ، پیگیری این مساله از سوی کاخ سفید به کوشنر سپرده شده است ووظیفه ما به عنوان دولت سعودی بهبود روابط با متحدانمان وتمام نمایندگان آن ها است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به روند صلح (سازش)کمک می کند یا خیر؟ گفت: سعی می کنیم روی تقویت صلح تمرکز کنیم نه چیزهایی که ممکن است تنش ایجاد کند؛ من همواره تلاش می کنم مثبت باشم بنابراین روی اموری متمرکز می شوم که هم منافع ملت فلسطین را تامین کند وهم منافع بقیه را.

قرار است مصاحبه بن سلمان فردا یکشنبه (27 اسفند) یعنی 2روز قبل از دیدارش با ترامپ (29 اسفند) به طور کامل پخش شود. این اولین مصاحبه ولیعهد سعودی با تلویزیون آمریکاست.

به گفته منابع آگاه سعودی، بن سلمان در دسامبر گذشته همزمان با این تصمیم ترامپ به رسانه های سعودی دستور داده بود که بر روی برای اعلام قدس به عنوان پایتختی 'اسرائیل' وانتقال سفارت آمریکا به آن جا، تمرکز نکنند وافکار عمومی را با موضوعات و برنامه های غیر سیاسی مشغول نمایند.

دونالد ترامپ در 15 آذر گذشته در سخنانی قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد به زودی سفارت آمریکا را از تل آویو به این شهر انتقال می دهد.

52311

کد خبر 763466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =