انتخاب نوشت: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اعضای بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات جامعه باید یک گروه آسیب‌شناس تشکیل شود، اظهار کرد: برای رفع آسیب‌های جامعه باید اقدامات فرهنگی و اقتصادی انجام داد.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اعضای بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات جامعه باید یک گروه آسیب‌شناس تشکیل شود، اظهار کرد: برای رفع آسیب‌های جامعه باید اقدامات فرهنگی و اقتصادی انجام داد.
وی با بیان اینکه پاسخ به شبهات جوانان و نوجوانان تأثیر بسیاری در رفع آسیب‌ها و مفاسد اجتماعی دارد، اضافه کرد: افرادی که می‌خواهند در راستای رفع آسیب‌های اجتماعی جامعه فعالیت کنند، باید تمام مراحل این عمل را که شامل برنامه‌ریزی، ارزیابی و تأمین هزینه‌ها، منابع‌یابی و جذب افراد متخصص است را انجام دهند.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اگر برنامه‌ریزی منسجم و دقیقی وجود نداشته باشند انسان در هیچ کاری موفق نخواهد شد، عنوان کرد: اگر دولت به بحث رفع آسیب‌های اجتماعی کمک کند به خودش کمک کرده است، چراکه در جامعه‌ای که مردم درگیر آسیب‌های اجتماعی باشند دولت نمی‌تواند برنامه‌ریزی‌های خود را عملی کند.
آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی از آسیب‌های اجتماعی به دلیل ندادن پاسخ مناسب به نیازهای افراد جامعه است، یادآور شد: متأسفانه امروزه نیازهای کاذب در جامعه افزایش یافته، چراکه سطح توقعات مردم بالا رفته است.
29215

کد خبر 763816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =