مسعود خوانساری در آخرین نشست خبری خود در سال جاری دلایل عدم تاثیرگذاری افزایش قیمت ارز در بازار بر صادرات را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رییس اتاق بازرگانی تهران با توضیح اینکه به رغم افزایش نیافتن صادرات، در سال جاری حجم واردات نسبت به دوره های قبل کاهشی قابل توجه را داشت، تاکید کرد مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی لازم است همگام با یکدیگر برطرف شود.

وی به مساله نبود ارتباطات بانکی وعدم عضویت در سازمان تجارت جهانی اشاره کرد و گفت: این مسائل سبب می شود اقتصاد ایران با مشکل مواجه شود، به هر حال بخش خصوصی نیز جزئی از این کشور است و نمی‌تواند اقداماتی خارج از محدودیت های این فضا را در دستور کار قرار دهد.

رییس اتاق تهران با تاکید بر اینکه معطوف کردن مشکلات تنها به بخش اقتصاد خود مانعی برای درک درست مساله است، اضافه کرد: متاسفانه صدایی واحد از ایران به گوش نمی رسد، به رغم گذشت زمان طولانی همچنان برخی برجام را خدمت و برخی خیانت می‌دانند.

او گفت: در سال جاری از 12 جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران،هشت جلسه درباره مساله ارز و همچنین ضرورت یکسان سازی نرخ ارز صحبت کردیم اما این اتفاق نیفتاد.

او با اشاره به نوسانات بازار ارز، ادامه داد: وقتی قیمت ارز یک شبه 10 درصد با بیست درصد افزایش می یابد کسی حاضر است برای سرمایه گذاری اقدام کند؟

35223

کد خبر 763896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام US ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  0 0
  خانه از پای بست ویران است.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  0 0
  خیلی جالبه تا قبل از گرانی ارز عامل مشکلات را قیمت پایین از می دانستند و حالا باز هم طلبکارند که قیمت ارز بالاست
 • بی نام A1 ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  3 0
  تك نرخي يعني گران شدن دلار با كراني دلار كسي حاضر به سرمايه گذاري نيست