جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون تهرانی از پایانه‌های مسافربری پایتخت/ اصفهان نخستین مقصد مسافران نوروزی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیر عامل سازمان پایانه‌ها و پارک سوار‌های شهرداری تهران از جابجایی بیش از 2 میلیون تهرانی از پایانه‌های مسافربری پایتخت خبر داد.

امیرحسین صدیق، مدیر عامل سازمان پایانه‌ها و پارک سوار‌های شهرداری تهران با اشاره به اینکه بیشترین سفرهای نوروزی از استان تهران انجام شده است، اظهار کرد: از اول اسفندماه 96 تا دوم فروردین ماه سال جاری، 2 میلیون و 665 هزار تن از شهروندان تهرانی از این استان به سایر شهرها سفر کردند و 203 هزار و 320 دستگاه اتوبوس و سواری این مسافران نوروزی را جابجا کردند.

وی افزود: بیشترین جابه جایی مسافران در پایانه‌های مسافربری پایتخت به ترتیب مربوط به استان اصفهان با ۱۴۷ مسافر، قزوین با ۱۰۸ هزار، کاشان با ۷۷ هزار مسافر، قم ۷۳ هزار و همدان با ۷۲ هزار نفر بوده است.

مدیر عامل سازمان پایانه‌ها و پارک سوار‌های شهرداری تهران عنوان کرد: سهم جابجایی مسافران در پایانه غرب ۳۹ درصد، پایانه جنوب ۳۴ درصد، پایانه شرق ۱۶ درصد و پایانه بیهقی ۱۱ درصد است.

صدیقی گفت: با توجه به میزان استفاده مسافران از وسایل حمل و نقل شخصی میزان سفرها با وسایل حمل و نقل عمومی و توسط پایانه ها رو به کاهش است.

وی افزود: در پایانه‌های مسافربری خوابگاه برای رانندگان پیش بینی شده است و بالغ بر ۶ هزار راننده از خوابگاه‌های پایانه‌ها استفاده می‌کنند.

مدیر عامل سازمان پایانه‌ها و پارک سوار‌های شهرداری تهران با اشاره به اینکه در هر 4 پایانه مسافربری اتاق‌های مادر و کودک تعبیه شده است، گفت: در این ایام 458 نفر برای استفاده از اتاق‌های مادر و کودک پذیرش شدند.

42236

 

کد خبر 764753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =