از آغاز رسمی سفرهای نوروزی تا امروز بیش از ۷.۵ میلیون ایرانی با استفاده از شیوه‌های مختلف حمل و نقل سفر کرده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین، آمارهای تجمعی وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد تا پایان روز دوم فروردین (هشتمین روز سفرها)، جاده‌ها اصلی‌ترین انتخاب مسافران نوروزی بوده اند.

در طول این مدت، بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر از طریق جاده‌های کشور سفر کرده‌اند که بخشی از آن‌ها به وسیله حمل و نقل عمومی  جابجا شده‌اند و همچنان سهم خودروهای شخصی بیش از دیگر بخش‌هاست.

طبق آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه، تا پایان روز هشتم بیش از ۱۶۰ هزار مسافر از طریق مرزهای زمینی وارد ایران شده اند و همچنین بیش از ۳۷۰ هزار نفر نیز از مرزهای داخلی کشور خارج شده اند.

پس از جاده، سفرهای هوایی بیشترین اقبال را داشته اند و طبق آخرین آمار در فرودگاه‌های ایران بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار مسافر جابجا شده اند و در طول این مدت ۹۸۷۸ پرواز نیز در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

آمار گردشگری دریایی نیز نشان می دهد که در نوروز امسال تا کنون بیش از ۸۸۵ هزار مسافر دریایی به وسیله حدود ۹۰۰۰ شناور فعال در آب‌های ایران جابجا شده اند و آمار گردشگران نیز در این حوزه به عدد ۵۳۴ هزار نفر رسیده است.

در حوزه ریلی نیز تاکنون حدود ۶۹۰ هزار مسافر جابجا شده اند که هنوز نسبت ظرفیت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی در نظر گرفته شده فاصله‌ای قابل توجه دارد.

 

35223

کد خبر 764755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
  0
  اون وقت ميگن ما فقيريم و بي پول از اين حرفها.اخه كمي صداقت داشته باشيد.ادم بي پول كه مسافرت نميره.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
  2
  همونطوری که بیکارا حتی با یک ساعت در هفته شاغل محسوب میشن هر کی تو خیابونا رانندگی کنه هم مسافر محسوب میشه