برای پنجمین سال متوالی این منطقه در آغاز بهار میزبان نوروز بازار است. جشنواره‌ای که در آن صنایع‌دستی، سوغات و غذاهای محلی منطقه و استان گیلان برای گردشگران عرضه ‌شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این بازار نوروزی که از اول فروردین لغایت پایان تعطیلات نوروزی در دو مکان واقع در فاز تجارت و گردشگری و پارک جنگلی چپرپرد منطقه برپا است، هنرمندان صنایع‌دستی و فعالین حوزه‌های مرتبط با سوغات و غذاهای محلی این منطقه، در قالب ۱۵۰ غرفه به عرضه محصولات خود می‌پردازند.
بنابراین گزارش، حمایت از تولیدات ملی و صنایع‌دستی محلی، همچنین معرفی جاذبه‌های صنعت و فرهنگ خوراک و صنایع‌دستی گیلان از مهم‌ترین دلایل برگزاری نوروز بازار است تا هنرمندان و تولیدکنندگان بتوانند بدون واسطه اقدام به عرضه مستقیم تولیدات خود به گردشگران نوروزی منطقه نمایند. از سوی دیگر نوروز بازار فرصت مناسبی جهت بازاریابی مستقیم برای فعالین این عرصه بوده تا زمینه‌های معرفی و گسترش عرضه تولیدات و محصولات خود را در سطح کشور فراهم و تقویت نمایند.
از بخش‌های جالب‌توجه این نوروز بازار، برپایی غرفه عکاسی با لباس‌های محلی و بومی گیلان است که گردشگران و بازدیدکنندگان می‌توانند به ثبت خاطرات خود از تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد انزلی بپردازند.
صنایع‌دستی ساخته‌شده با حصیر، چاشنی‌ها، شیرینی، ترشیجات و انواع خوراکی‌های محلی همراه با اجرای موسیقی فولکلور استان گیلان، فرصتی برای آشنایی بیشتر گردشگران با صنایع‌دستی و فرهنگ و رسوم غذایی گیلانیان پدید می‌آورد تا در کنار بهره‌برداری از امکانات و جاذبه‌های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری منطقه؛ مسافرین با توانمندی‌های و غنای فرهنگی مردم گیلان آشنا شوند.

 

46

کد خبر 764976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =