۰ نفر
۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵

ایرنا نوشت: یک قاضی آمریکایی با درخواست عربستان سعودی برای کنار گذاشتن شکایات قربانیان حوادث 11 سپتامبر 2001 مخالفت کرد.

به گزارش رویترز، براساس این شکایات، عربستان به کمک برای طراحی حملات 11 سپتامبر متهم شده و این کشور باید میلیاردها دلار غرامت بدهد.

طبق قانون «عدالت در برابر حامیان تروریسم» که به «جاستا» معروف است، خانواده های قربانیان می توانند، در دادگاه شکایت کنند.
باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا این قانون را وتو کرده بود اما در نهایت کنگره تصمیم وی را ملغی و این قانون را در سال 2016 تصویب کرد. قربانیان حملات 11 سپتامبر می توانند طبق این قانون شکایات خود را مطرح کنند.

«جورج دانیلز» قاضی منطقه منهتن نیویورک گفت که اظهارات شاکیان «دلیلی منطقی» در اختیار وی قرار می دهد تا در چارچوب جاستا این پرونده را بررسی کند.

تصمیم دانیلز می تواند در مورد شکایت ها یا ادعاهای خانواده های بیش از سه هزار کشته و 25 هزار نفر از زخمی های حوادث 11 سپتامبر و بسیاری از بازرگانان و شرکت های بیمه را اعمال شود.

دانیلز گفت که شاکیان می توانند ادله و شواهد خود را در مورد «فهد التمیری» و «عمر البایومی» ارائه کنند. التمیری در یک مرکز وابسته به عربستان در شهر «کولور» کالیفرنیا فعالیت می کرد. همچنین گفته می شود که البایومی نیز افسر اطلاعاتی سعودی هاست. شاکیان این دو نفر را متهم کرده اند که به هوایپماربایانی که حوادث 11 سپتامبر را ایجاد کردند، کمک کرده اند.

«جیمز کریندلر» یکی از وکلای شاکیان گفت از اینکه بررسی این شکایات ادامه پیدا می کند، «خوشحال» است.
وی اظهار داشت: ما به دنبال ادامه بررسی این پرونده و کشف حقیقت درباره عربستان سعودی بودیم. بنابراین، تمام ماجرا روشن خواهد شد و نقش سعودی ها در حملات 11 سپتامبر آشکار می شود.

5252

کد خبر 765900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • رضا ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
    5 0
    عربهای عربستان باید لباس تن رو هم بفروشند ، فکر میکنند چشم سبزها عاشقشون هستند . پول پول پول