تسنیم نوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مصرف کالای خارجی یعنی بیکاری جوانان این مرز و بوم گفت: مردم برای تحقق پذیری شعار سال باید در مصرف کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشند.

عبدالرضا مصری با تاکید بر خرید و حمایت از کالای ایرانی گفت: خرید کالای ایرانی به منزله فعال سازی چرخه تولید و اشتغال در کشور است.

وی با ابراز اینکه جهش بزرگ اقتصادی در مملکت مستلزم حمایت همه جانبه از تولید ملی است گفت: بدون شک با خرید و مصرف کالای داخلی به یقین حجم تولید بالا و به تبع میزان اشتغال نیز بر مدار افزایشی خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامیافزود: مصرف کالاهای خارجی باعث ایجاد اشتغال در سایر کشورها و در برابر ضریب نرخ بیکاری در این مرز و بوم هر روز نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال حمایت از کالای ایرانی سالی بسیار نیکو خواهد بود به شرط این که تمامی ارکان مردم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند گفت: برای تحقق شعار سال حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هر یک به نوبه خود وظایفی برعهده دارند.

مصری با ابراز اینکه حاکمیت بستر را باید به نحوی برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کند که شرایط تولید برای صنعتگر داخلی و خارجی برابر باشد گفت: رقابت پذیری تولیدات داخلی در مصاف با اقلام خارجی زمانی در جامعه نمود عملی پیدا می کند که هر دو از شرایط و امتیازات مساوی برخوردار باشند.

وی باتصریح اینکه مسئولان در راستای حمایت از کالای ایرانی ضمن مقابله جدی با پدیده قاچاق، جلوگیری از سیل واردات اقلام مشابه ساخت داخل به کشور باید در راستای ثبات قوانین و مقررات و در عین حال نرخ ارز گام های موثری بردارند گفت:در حال حاضر تغییرات عمده قوانین و مقررات کلافی سردرگمی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم قطعیت در ثبات بازار ارز و بی ثباتی در حوزه قوانین و مقررات می‌تواند به فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مملکت لطمه شدیدی وارد کند گفت: صنعتگران داخلی برای تولید باید مواد اولیه از خارج وارد کنند بنابراین اگر هر روز مواجه با جهش های تفاوت قیمت ارز باشند بدون شک ورشکسته و از چرخه تولید حذف خواهند شد.

وی در ادامه وظایف تولیدکنندگان را در خصوص حمایت همه جانبه از تولید ملی را ارتقای کیفیت، اطمینان بخشی و روز آمد کردن تولیدات برشمرد و افزود: بدون شک با تولید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب مصرف کنندگان داخلی کالای ایرانی را به اقلام خارجی ترجیح می دهند.

مصری با اشاره به اینکه مردم نیز تحقق پذیری شعار سال باید در مصرف کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشند و بدانند گفت:نتیجه و رفتار عمل آنان منجر به اشتغال، رشد اقتصادی، پویایی تولید، صادرات، قدرت ارزآوری و بسیاری موارد مهم دیگر در جامعه می شود.

35225

کد خبر 766387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =