آگهی فروش املاک مازاد بانک ها بر در و دیوار شعب بانکی نشان از برنامه جدید بانک ها برای تسریع در واگذاری فروش املاک و اموال مازاد دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بیش از 10 سال از برنامه رسمی فروش املاک و اموال مازاد بانک ها می گذرد اما هنوز بسیاری از بانک ها، املاک و اموال مازاد فراوانی را در اختیار دارند.

سال 1387 شرکت فام(فروش اموال مازاد بانک ها) تشکیل شده است اما از پس یک دهه فعالیت همچنان بانک ها املاک و امئال مازاد قابل توجهی را در اختیار دارند.

تکلیف بانک مرکزی به بانک ها مبنی بر کاهش تعداد شعب بانکی با هدف آزاد سازی بخشی از دارایی ها افزایش قدرت بانک نیز مدتهاست در دستور کار قرار دارد.رکود در بازار مسکن به زعم برخی از کارشناسان مهمترین دلیل در عدم توفیق این برنامه تلقی می شود اما نشانه هایی از تسریع در اجرایی شدن این هدف این روزها آشکار شده است.

آخرین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد که با کاهش 155شعبه در نظام بانکی تعداد کل شعب 42بانک و موسسه اعتباری کشور به 23هزار و 75شعبه رسیده و به ازای 3500 ایرانی یک شعبه در کشور وجود دارد.

تعداد شعب بانکی در تاریخ 31تیر ماه 96 معادل 23هزار و 230شعبه بوده است.

 

 

35223

کد خبر 767052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
    2 0
    امروز اموالشان را بفروشند بهتر از فرداست. با خودشان منافع کل مردم را پایین می کشند و با وجود عرضه مازاد مدام قیمت ملک را بالا نگاه می دارند. خودشان هم در همین چرخه ضرر هستند و حواسشان نیست.