به گفته علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و نقوی حسینی سخنگوی این کمیسیون هفته اینده بهارستان با طعم فیلتریگ تلگرام و مسئله رفع حصر خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین علیرضا رحیمی در کانال تلگرامی خود به دو موضوع پر بحث رفع حصر و فیلتر تلگرام اشاره کرد و نوشت: روز یکشنبه ۱۹ فروردین همزمان با اولین جلسه علنی مجلس، هیات رئیسه فراکسیون امید نیز اولین جلسه (به ترتیب کل جلسات نود و پنجمین جلسه) خود در سال جدید را تشکیل خواهد داد.

وی تقویت فعالیت‌های فراکسیون در جهت پاسخ به مطالبات مردم، مشارکت مستقیم و موثر همه اعضا در فعالیت‌های فراکسیونی، گزارش کمیته‌‌‌‌های هفت‌‌‌‌گانه و کمیته‌‌های داوری و پیگیری رفع حصر، تعامل فراکسیون و دولت، موضع فراکسیون نسبت به تحولات مهم سیاسی، اقتصادی و امنیتی کشور مانند رفع حصر و افزایش نرخ ارز و فیلترینگ، رویکرد رسانه‌‌‌ای فراکسیون، تقویت نقش فراکسیون در تعامل با شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از اهم موضوعاتی اعلام کرد که در دستورکار جلسه هیات رئیسه فراکسیون امید قرار دارد.

جلسه کمیسیون امنیت با آذری‌جهرمی 

همچنین ایسنا نوشت: سید حسن نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی  از جلسه این کمیسیون با وزیر ارتباطات خبر داد و اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دوشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۱۰ تا ۱۲ نشست مشترکی را با کمیسیون اقتصادی با عنوان بررسی تهدیدهای اقتصادی شبکه تلگرام و ضرورت تامین امنیت اطلاعات شخصی افراد در شبکه‌های پیام‌رسان داخلی برگزار می‌کند.

به گفته وی، این جلسه با حضور محمدجواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و فیروزآبادی؛ دبیر مرکز عالی فضای مجازی برگزار خواهد شد و در آن سیاست‌ها و راهبردهای برخورد با تلگرام و تهدیدها و فرصت‌های این شبکه مجازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نقوی حسینی تاکید کرد که شرایط یله و رهایی تلگرام مورد تایید هیچ کسی نیست، البته مسدود کردن فضای مجازی مورد تایید نیست، هدف آن است که تلگرام به نحوی مدیریت شود که بتوان از فرصت‌های آن استفاده شده و جلوی تهدیدها گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین، گفت: اعضای این کمیسیون در روز یکشنبه ۱۹ فروردین مهمان وزیر دفاع خواهند بود که قرار است گزارش مفصلی پیرامون تحولات منطقه و حوزه تغییر و تحولات نظامی در منطقه ارائه شود.

به گفته وی، دستور کمیسیون امنیت ملی در روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین، بررسی آخرین وضعیت فرقه‌ها در کشور با حضور مسئولان ذیربط است.

29216

کد خبر 767159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =