۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۹
نقاشی‌های ننه مکرمه و پسرش در یک گالری

ایسنا نوشت: قرار است نمایشگاه نقاشی‌های ننه مکرمه و فرزندش، علی بلبلی روی دیوارهای یک گالری برود در حالی که طبق گفته بلبلی هیچ مشابهتی از نظر سبک و شیوه بین کار این مادر و فرزند وجود ندارد.

علی بلبلی، نقاش و فرزند مکرمه قنبری، هنرمند خودآموخته نقاشی می‎‌گوید آخرین نمایشگاهی که از آثار او و مادرش برگزار شده به سال ۱۳۸۲ برمی‌گردد، در حالی که او در این سال‌ها نمایشگاهی برگزار نکرده اما آثار ننه مکرمه در نمایشگاه‌های فردی و گروهی مختلفی به نمایش گذاشته شده است.

فرزند ننه مکرمه معتقد است که هیچ مشابهتی از نظر سبک و شیوه بین نقاشی‌های او و مادرش وجود ندارد و ادامه داد: «من برای این که از مادرم تاثیر نگیرم سعی کردم خودم را از نظر کاری از او دور کنم. آن قدر خودم را دور کردم که آثار نمایشگاه پیش رو حتی آثار دو نقاش همفکر نیز نیست.»

او درباره این نمایشگاه که قرار است در گالری فردا برپا شود، توضیح داد: «نزدیک به ۲۰ اثر از مادرم که تا به حال به نمایش گذاشته نشده، در نمایشگاه پیش رو ارائه خواهد شد. همچنین ۱۶ اثر از دوره‌های مختلف کاری من با موضوع‌های متفاوت در معرض دید قرار خواهد گرفت.»

بلبلی با بیان این که فضای نقاشی‌های مادرش پریمیتیو و بکر است، افزود: «مادرم می‌گفت من دوست دارم شعر و قصه بگویم و چون سواد ندارم نقاشی می‌کشم. بنابراین هر تابلوی نقاشی او یک داستان و یک شعر است.»

او همچننین درباره آثار خودش تصریح کرد: «فضای کار من مدرن است. در این مجموعه که قرار است به نمایش دربیاید، پرتره‌ها و فیگورهایی که در آثار من آبستره شده‌اند، خیلی درگیر موضوع نیستند. من بیشتر تلاش کردم پلی میان موسیقی و نقاشی بزنم و خود را درگیر نزدیکی موسیقی و نقاشی کردم. در این آثار فضاهای آزاد و خطوط رنگی دیده می‌شود که تلاش کردم آدم‌ها را به عنصرهای ریتم و فاصله نزدیک کنم.»

نمایشگاه آثار این مادر و پسر از ۱۷ تا ۳۰ فروردین در گالری فردا به نشانی خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲ برقرار است. علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ (پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸) برای بازدید از این نمایشگاه اقدام کنند.

57242

کد خبر 767257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =