میزان نوشت: معاون عملیات سازمان امدادونجات اعلام کرد: سومین روز تلاش امدادگران برای نجات گردشگر مفقودی در کویر مرنجاب صبح امروز از سر گرفته شده و همچنان ادامه دارد.

شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات اعلام کرد: سومین روز تلاش امدادگران برای نجات گردشگر مفقودی در کویر مرنجاب صبح امروز از سر گرفته شده و همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: منطقه غرب شمالغرب، جنوب وجنوب شرق دریاچه توسط نیروهای امدادی بررسی شده، البته وجود باتلاق ها ڪار را دشوار ڪرده ولی با همت گروه ها عملیات امداد و نجات به وسیله بالگرد، موتور، ماشین، پیاده و پاراگلایدر در اقصا نقاط دریاچه ادامه دارد.

فتحی بیان کرد: در قسمت شمالی دریاچه دودی مشاهده شده ولی به علت باتلاقی بودن دریاچه امڪان نزدیڪ شدن به آن وجود نداشته است. خوشبختانه تلاش های خوبی صورت گرفته و امیدها را برای یافتن گردشگر مفقود شده بیشتر کرده است.

معاون عملیات سازمان امدادونجات گفت: گردشگران ساعت ۱۱:۱۶ روز یکشنبه با ماشین آف جی کروز و با سه سرنشین وارد کویر آران و بیدگل میشوند و جهت گشت و گذار به سمت دماغه پونک حرکت میکنند، و در حدود ساعت ۱۵ به قصد بازگشت به شهر در بین راه با تصمیم ناگهانی به سمت دریاچه نمک حرکت میکنند و پس از ورود به دریاچه به دلیل فرو رفتگی دریک منطقه باتلاقی جهت پیدا کردن راهی برای نجات از یکدیگر جدا می شوند و به همین سبب دو تن از آنان به سمت معدن نمکی که از دور قابل رویت بود به حرکت در می آیند و در آخر توسط کارگر معدن نجات می یابند.

فتحی در انتها بیان کرد: یک نفر دیگر نیزبه سمت شمال دریاچه به حرکت در می آید که هنوز خبری مبنی بر نجاتش توسط تیم جست‌وجو منتشر نشده است.

گفتنی‌است، در ساعت ۱۱:۱۶ روز یکشنبه ۱۲ فروردین، ۳ گردشگر با خودروی اف جی کروز مشکی رنگ وارد کویر آران و بیدگل شده و برای گشت و گذار به سمت دماغه‌ی پونک حرکت می‌کنند.؛ و نهایتا حدود ساعت ۱۵ به قصد بازگشت به شهر بودند که در بین راه با یک تصمیم ناگهانی به سمت دریاچه‌ی نمک حرکت می‌کنند که با ورود به دریاچه خوردو در یک منطقه‌ی باتلاقی فرو می‌رود.

۴۷۴۷

کد خبر 767408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =