ایسنا نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار نوروزی با فرماندهان و کارکنان این نیرو گفت: تجهیز تیپ‎های واکنش سریع، زدودن کهنگی از اماکن و تجهیزات و ارتقاء منزلت اجتماعی همرزمان مهمترین اولویت برنامه‎های نیروی زمینی ارتش در سال جاری است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در دیدار نوروزی با فرماندهان، معاونین و کارکنان نیروی زمینی ارتش به حوادث غیر مترقبه که در سال گذشته برای هموطنان عزیز رخ داد اشاره کرد و بیان داشت: در سال ۹۶ سه حادثه ناگوار، زلزله سرپل ذهاب، حادثه کشتی سانچی و سقوط هواپیمای مسافربری تهران - یاسوج اتفاق افتاد که تالمات روحی زیادی را برای هموطنان عزیز به همراه داشته است که این حوادث مصیبت‎بار با درایت مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) تمام نیروها پای کار آمدند و اندکی از غم و اندوه مردم کاسته شد در این حوادث نیز کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضوری موثر در کنار مردم خود را فدایی ملت دانسته اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که در نیروی زمینی ارتش سه اصل ولایت مداری، عدالت محوری و شایسته سالاری به عنوان اصول سه گانه مبنا قرار داده شده است، افزود: ولایت محوری در نیروی زمینی ارتش باید نهادینه شود به این منظور که تمام برنامه ها و فعالیت های نیروی زمینی باید بر اساس فرامین مقام معظم رهبری( حفظه الله تعالی) انجام شود که شکر خدا از سال گذشته تمامی برنامه ها بر همین اساس دنبال شده است.

حیدری با بیان این که در سال جاری چند کار مهم باید در اولویت قرار گیرد اظهار داشت: از مهم ترین برنامه ها و فعالیت های نیروی زمینی تجهیز تیپ های واکنش سریع و زدودن کهنگی از اماکن و تجهیزات یگان ها است، این برنامه ها در سال جاری جزء اولویت فعالیت های نیروی زمینی ارتش است.

وی ادامه داد: برای ارتقاء آمادگی رزمی باید تیپ های واکنش سریع را با تجهیزات روز مجهز کرد تا بتوانیم ماموریت ها را یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر بگذاریم همچنین در سال جاری باید نسبت به زدودن غبار کهنگی از اماکن و تجهیزات یگان ها اهتمام ویژه داشته باشیم تا روحیه و نشاط را در سطح یگان ها جاری و ساری کنیم.

فرمانده نیروی زمینی از دیگر برنامه های نیروی زمینی در سال جدید را ارتقاء منزلت اجتماعی همرزمان خواند و تصریح کرد: باید تمام توان خود را بکار ببندیم تا همرزمی در این نیرو گرفتاری و مشکل خاصی را نداشته باشد، با حل مشکلات می توانیم همرزمی با روحیه، خادم، با نشاط و خوش نیت در تمامی امور داشته باشیم ، باید تلاش کنیم شان و منزلت همرزمان و خانواده های آن ها حفظ شود که در این راستا نیز فرمانده محترم کل ارتش در چشم اندازی پنج ساله علاوه بر ارتقاء آمادگی رزمی به دنبال ارتقاء منزلت اجتماعی همرزمان است.

کیومرث حیدری در ادامه به شعار سال و پیام نوروزی فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر«حمایت از کالای ایرانی» اشاره کرد و گفت: آنچه که رهبر معظم انقلاب و ولی امر مسلمین جهان در پیام نوروزی فرمودند: یک فتوا و تکلیف شرعی برای ما است که با استفاده از کالای ایرانی علاوه بر حمایت از تولید داخلی از فرامین فرماندهی معظم کل قوا نیز اطاعت کرده باشیم مبنای ما در نیروی زمینی بر همین اساس بنا شده است که در این نیرو تحت هیچ شرایطی اقلام و تجهیزات خارجی را که مشابه آن در داخل تولید می شود استفاده نخواهیم کرد.

هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران در منطقه را به آزمون بگیرد

همچنین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح با هر گونه رفتار بی‌ثبات کننده در منطقه هوشیارانه برخورد خواهند کرد، گفت: هیچ کشوریی نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه را به آزمون بگیرد.

سردار سرلشکر غلامعلی رشید در ارزیابی میدانی از سواحل مکران و سواحل و جزایر خلیج فارس و دیدار با فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه با اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه خلیج فارس و دریای عمان جایگاه ویژه‌ای در سیاست های دفاعی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران دارد، بنابراین ضمن اینکه باید رخدادها و تحولات را هوشیارانه رصد و مدیریت کرد، همچنین باید در برابر حوادث پیش بینی نشده و تاثیر آن بر گسترش رویارویی ها آماده بود.

وی اضافه کرد: سیاست ایران در خلیج فارس و دریای عمان «دفاعی-بازدارنده» از طریق «حضور همه جانبه و فعال» است. جمهوری اسلامی ایران ضمن رصد کلیه تحرکات و آمادگی برای هرگونه واکنش دفاعی و تهاجمی درعین حال به دنبال مدیریت حوادث و جلوگیری از افزایش تشنج و درگیری در منطقه است.

رشید اضافه کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس تابع سه اصل اساسی است:1-تعامل و همکاری فعال با همسایگان،2-دفاع از امنیت و ثبات در منطقه،3-مقابله قاطعانه با اقدام مداخله آمیز قدرت های فرامنطقه ای در منطقه

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) در پایان با تاکید کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با قدرت و اقتدار از منافع خود در منطقه دفاع خواهد کرد و با هرگونه رفتار تحریک آمیز و بی ثبات کننده در منطقه، قاطعانه و هوشیارانه برخوردار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: هیچ کشوری نباید قدرت و صبر استراتژیک ایران را در دفاع از منافع خود و ایجاد ثبات در منطقه به آزمون گرفته و دچار اشتباه در محاسبه شود.


27215

 

کد خبر 767770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =