نیره اخوان نماینده اصفهان، اخیرا نسبت به تعدد سفرهای حج نمایندگان مجلس اعتراض کرده و آن را در تعارض با کار زیاد نمایندگان عنوان کرده بود.

به گزارش خبرآنلاین، جلسه دیروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به بررسی سفرهای حج نمایندگان اختصاص داشت که طی آن از اخوان پرسیده شد چرا چنین مطالبی را مطرح کرده است. البته محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه نیز به نمایندگی از لاریجانی رئیس مجلس در این جلسه حضور یافته بود.

موسی غضنفرآبادی نماینده بم و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به فارس گفت: در این جلسه با نماینده مردم اصفهان صحبت شد که چرا خبر کذب درباره سفر حج نمایندگان اعلام کرده که با وجود صحبت‌های رد و بدل شده و با اینکه مشخص است سفر اعضا به حج چگونه خواهد بود، خانم اخوان از نمایندگان عذرخواهی هم نکرد.

به گفته وی، در اینکه نمایندگان با هزینه شخصی به حج می‌روند، شکی نیست و بر همین اساس به خانم اخوان گفتیم که باید برای دیگران هم ذره‌ای دیانت، انصاف و مروت قائل باشید؛ دفعه قبل همسر ایشان [حسن کامران نماینده اصفهان] موضوعی را مطرح کرده بود که با عث رنجش و وهن مجلس شد و حالا ایشان مطالبی گفته‌اند که مردم با شنیدن اینها تصور می‌کنند مجلس شرع را رعایت نمی‌کند.

غنضفرآبادی ادامه داد: در خصوص سفرهای داخلی کمیسیون هم ما در سفرهایی به برخی استان‌ها با سه شیفت کاری به بررسی دقیق طرح‌ها و لوایح می‌پردازیم اما اخوان به دلیل آنکه خودش در این سفرها حضور ندارد، سفرهای ما را هم زیر سئوال می‌برد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان گفت که کوهکن بر این مسئله تأکید داشت که سفر نمایندگان به حج عمره با هزینه شخصی آنهاست و مجلس هیچ اقدامی در جهت پرداخت هزینه این سفر نکرده است.

کد خبر 76782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =