درآمدهای پاک مالیاتی عامل گردش چرخ دنده های اقتصاد کشور و حمایت از کالای ایرانی

مدیر کل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری گفت :سازمان امور مالیاتی در جهت تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، برای آندسته از فعالان اقتصادی که با رعایت قوانین و مقررات به تحقق درآمدهای مالیاتی کمک می نمایند تسهیلات و امتیازات خاصی را پیش بینی نموده، که مودیان محترم می توانند با انجام به موقع تکالیف خود از آنها بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، کوروش بیگدلی درنشست با کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان   با تاکید بر نقش و اهیمت درآمدهای مالیاتی در اقتصاد کشور گفت، پرداخت مالیات از مهمترین عوامل رشد و توسعه جامعه می باشد که موجب رونق اقتصادی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می شود.
وی ادامه داد، یکی دیگر از مهم ترین اهداف اخذ مالیات ها، کاهش شکاف بین درآمدهای طبقات ثروتمند و طبقات فقیر تحقق عدالت اجتماعی است.
بیگدلی گفت: نظام مالیاتی کشور با توجه ویژه به توسعه فرهنگ مالیاتی درصدد است تا با ایجاد شرایط مناسب، اعتماد مودیان مالیاتی را جلب و از این طریق با صرف هزینه‌های کمتر، بخش اعظمی از مالیات‌های خود را بر پایه اعتماد متقابل و مشارکت مودیان مالیاتی وصول نماید .
وی تصریح کرد: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است و نبایستی مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت و سازمان امور مالیاتی تلقی کرد .

 

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 768009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =