ایسنا نوشت: نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: ۵ میلیون نفر از مرداد ماه آب خوردن در اصفهان ندارند، ۴۲۰ میلیون مترمکعب آب شرب نیاز است اما در حال حاضر تنها ۱۰۰ میلیون آب پشت سدها موجود است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: در تاریخ 22 بهمن سال گذشته بنده نکته‌ای را در مورد آب آشامیدنی اصفهان مطرح کردم و اداره مجلس که با شما بود، گفتید تا وزیر کشور جلسه ستاد بحران کشور را برای این موضوع تشکیل دهد. همچنین در تاریخ 29 بهمن سال گذشته پیشنهاد شد تا کمیسیون امنیت ملی و انرژی سفری را به استان برای رسیدگی به وضعیت بحرانی ایجاد شده داشته باشد اما علی‌رغم این تذکرات در این خصوص اقدامی انجام نشده است و فقط رییس مجلس جلسه‌ای را با تشکیل دادند.

وی در ادامه گفت: پنج میلیون نفر از مرداد ماه به بعد آب خوردن در اصفهان ندارند یعنی 420 میلیون متر مکعب آب شرب که نیاز است در حال حاضر تنها 100 میلیون پشت سدها وجود دارد و اگر 200 میلیون هم نزولات آسمانی باشد 120 میلیون کم خواهد آمد و از این بابت جای نگرانی وجود دارد و تنها راه برون‌رفت از این مشکل این است که حدود 250 میلیون آبی که برای غیرشرب در طول زاینده‌رود برداشت می‌شود متوقف شود.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: امروز پنج میلیون نفر تشنه هستند. امروز از شهرهای مختلف تماس گرفتند و گفتند که آب چاه‌ها که کیفیت مناسبی را ندارند بر روی شبکه قرار دارند البته استاندار محترم اقدامات خوبی انجام داده است ولی با پنج میلیون نفر تشنه چه کاری می‌توان انجام داد. وضعیت اضطراری است، خواهشا دستور دهید که آقای رییس‌جمهور جلسه‌ای را به فوریت تشکیل دهند.

۴۷۴۷

کد خبر 768138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • دانشجو GB ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  1 0
  هوا، آب، دلار، اختلاس و رانت، تصادف زمینی و هوایی ووو داریم، همه چیز آرومه
 • بی نام A1 ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  1 0
  پس یزدی ها چیکار می کنند؟ صادرات آب به استان دوست و برادر یزد هم قطع میشه؟
 • مهدی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  0 0
  بزرگ نمایی و تهدید و دستکارب افکار عمومی برای رسیدن به نیات خوب نیست مدیریت اب در اصفهان بهتر از انتقال اب در دیگر مناطق است قرار نیست که اصفهان همه چیز استان های همجوار را بمکد خوزستان و سایر استان ها حق دارند رشد بی رویه بواسطه رانت سیاسی و اقتصادی و امنیتی نتیجه اش این می شود باید منابع سرزمبنی اصفهان در رشد لحاظ می شو نه منابع سیاسی
 • بی نام A1 ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  0 0
  سرمایه گذاری در مناطق کویری باید متوقف و در مناطق ساحلی افزایش پیدا کند تا مردم آرام آرام به این مناطق مهاجرت کنند
 • بی نام ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  1 0
  اونموقع که فولاداصفهان رو با رانت میبردین اصفهان فکر آبشم باید میکردین. اون فولاد سهم خلیج فارس بود بخاطرآب دریا. ولی شماها زاینده رود رو خشک کردین
 • بدون نام ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
  1 0
  خوب شما كه نماينده هستيد چكار كرده اي براي حل مشكل