از فردا تا 24 فروردین، پنج مستند تلویزیونی در قالب برنامه «مستند چهار» به نمایش درخواهند آمد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «6 درجه جهان را دگرگون می کند»، « بدهی سالاری»، «جنگ‌های کثیف»، «مستر» و «آواهای بصری» عناوین فیلم‌های مستندی است که به ترتیب از 20 تا 24 فروردین، ساعت 15 در قالب برنامه «مستند 4» پخش می‌شود.

«6 درجه جهان را دگرگون می کند»، این مستند که روز دوشنبه پخش می‌شود به بررسی تاثیر بالا رفتن دمای کره زمین در اثر گاز‌های گلخانه‌ای ناشی از سوخت‌های فسیلی و نتایج مخرب آن پرداخته می‌شود.

«بدهی سالاری» محصول 2011 یونان است که روز سه شنبه پخش می‌شود. این مستند به دلایل بدهکاری و ورشکستگی اقتصادی کشور یونان می‌پردازد و نگاهی انتقادی دارد به سیاست‌های پولی و اقتصادی اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول که وضعیت یونان را به سقوط نزدیک کرده‌اند.

«جنگ‌های کثیف» به کارگردانی Rick Rowley،  نامزد اسکار ۲۰۱۴ در بخش بهترین مستند، برنده بهترین مستند از جشنواره فیلم‌های مستقل بوستون ۲۰۱۳، برنده و نامزد ۱۰ جایزه از فستیوال های معتبر دیگر شده است. در خلاصه این مستند که روز چهارشنبه پخش می شود آمده است: خبرنگار مجله ملت جرمی اسکاهیل به دنبال سرنخ یورش نظامی مشکوکی است که در سال ۲۰۱۰ در افغانستان رخ داده ....

«مستر» به کارگردانی Andreas Nickel محصول 2012آلمان،است. رینولد مسنر اسطوره‌ ورزش کوه‌نوردی است. کوه‌نوردی که مرز‌های دست‌نیافتنی این ورزش را درنوردید و اولین نفری بود که ۱۴ قله‌ی فرا ۸۰۰۰ متری را فتح کرد. حالا هنگام بازنشستگی او، این مستند جذاب به روند نیم قرن کوه‌نوردی این اسطوره‌ی زنده‌ی ورزش کوه‌نوردی می‌پردازد.

«آواهای بصری» روایتی از زندگی جولیوس شولمن که مهمترین عکاس معمار در تاریخ محسوب میشود... آثار او از طریق انتشار کتاب‌ها، نمایشگاه‌ها و حضور شخصی او موجب بروز جنبشی نو در سال ۱۹۹۰ برای درک جدیدی از مدرنیسم شد. این مستند روز جمعه ساعت 15 پخش می‌شود.

57244

کد خبر 768165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =