فرزند آیت الله فضل الله گفت: جمهوری اسلامی همیشه در قلب علامه فضل الله جای داشت و چشمان ایشان به سوی آن دوخته شده بود.

سید علی فضل الله در گفت و گو با ایرنا با اشاره به علاقه مجدانه علامه فضل الله به ایجاد وحدت اسلامی افزود: ایشان در جلسه ای به یکی از مسوولان گفت اگر کار به جایی برسد که همه مرا سنگباران کنند و یا به من بی احترامی و توهین شود من از حمایت خود از جمهوری اسلامی ایران دست بردار نیستم زیرا ایران نماینده اسلام و خط اهل بیت رسول الله و خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی است.

اهم اظهارات فرزند علامه فضل الله را می توانید در ادامه بخوانید:

  • وصیت علامه فضل الله در خط حفظ اسلام ، حرکت در خط اهل بیت (ع)، حفظ میراث فکری و عقیدتی اهل بیت و معرفی آنان به جهان بود اما همیشه بر موضوع حفظ مقاومت اسلامی در لبنان تاکید داشت.
  • درباره گزارش برخی شبکه های خبری مانند بی بی سی، العربیه و سی ان ان در مورد اختلاف بین علامه فضل الله و مقامات ایران باید تاکید کنم که این اتهامات به هیچ وجه صحت ندارد زیرا علامه فضل الله علاقه مجدانه و شدیدی به جمهوری اسلامی ایران داشت و رابطه وی با ایران یک رابطه عادی نبود بلکه علاقه و پیوند ایشان با ایران و مسوولان ایرانی قوی و ریشه دار بود.
  • مدتی قبل با آیت الله خامنه ای دیدار کردم و معظم له احساسات و محبت خود را به علامه فضل الله بیان کردند و من نیز احساسات و محبت علامه فضل الله نسبت به ایشان را به استحضار ایشان رساندم.
  • میان دو طرف تماس و ارتباطات همیشه برقرار بود و هیچگاه قطع نشد؛ علامه فضل الله برخلاف ادعای این رسانه ها هیچ مشکلی با جمهوری اسلامی ایران نداشت.
  • اگر اختلاف دیدگاهی هم در مسایل فقهی با برخی مراجع دیگر وجود داشت طبیعی است زیرا مراجع مختلف در مکان های مختلف فتواهای مختلفی صادر کرده اند و اختلاف در فتاوا نیز امری بدیهی است.
کد خبر 76829

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =