طرح انتقال آب به شهرک گلشهر کاظمیه با 250 میلیارد ریال اعتبار اجرایی می شود

جلسه بررسی مشکلات تامین آب شرب ساکنین شهرک گلشهر کاظمیه با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و اعضای هیئت مدیره تعاونی مسکن شهرک گلشهر کاظمیه زنجان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این جلسه گفت: طرح اجرای خط انتقال آب به شهرک گلشهر کاظمیه امسال آغاز و بخشی از آن نیز به بهره برداری خواهد رسید.

علیرضا جزء قاسمی طول خط انتقال آب به شهرک گلشهر کاظمیه را بیش از 12 کیلومتر اعلام کرده و افزود: برای اجرای این طرح 250 میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

وی این پروژه را شامل اجرای خط انتقال ، احداث ایستگاه پمپاژ و احداث یک باب مخزن 15000 متر مکعبی اعلام کرده و افزود: با اجرای این طرح ساکنین شهرک گلشهر کاظمیه از آب پایدار برخوردار شده و دیگر مشکل افت فشار آب نخواهند داشت.

وی همچنین اظهار داشت: با اجرای پروژه های ویژه برای تامین آب پایدار شهرک گلشهر کاظمیه در دو سال گذشته ، خوشبختانه قسمت اعظم مشکلات تامین آب شرب این شهرک حل و در شرایط پایداری قرار می گیرد.

مدیر عامل شرکت آبفای استان زنجان با اشاره به وجود بحران آب در استان زنجان گفت: تا وقتی که آب به عنوان یک کالای اقتصادی شناخته نشود وضعیت مصرف و بحران کم آبی تغییر چندانی نخواهد داشت.

جزء قاسمی با اشاره به تجربیات خوب اجرای روش های کنترلی و واقعی سازی قیمت آب در سایر کشور ها گفت: با اجرای این کارها می توان تا 40 درصد میزان مصرف آب را کاهش داد.

وی با اشاره به آمار بارندگی و مصرف آب در کشور گفت: در حالی که کشور ایران کمتر از 30 درصد میانگین بارش ها را در جهان به خود اختصاص داده است ، افزون بر دو برابر میانگین جهانی آب مصرف می کند.

این مقام مسئول با اشاره به تلاش بی وقفه و شبانه روزی در شرکت آب و فاضلاب استان برای تامین آب سالم و بهداشتی برای شهروندان گفت: تداوم تامین آب نیازمند همت جمعی مردم و مسئولان است و نباید تنها شرکت آب و فاضلاب را متولی تامین آب در جامعه شناخت.

46

کد خبر 768574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =