رییس شورای شهر یزد: تا تکلیف سپنتا نیکنام حل نشود، از عضو علی‌البدل دعوت نمی‌کنیم!

اعتماد آنلاین نوشت: غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد گفت: شورای شهر، تا تکلیف سپنتا نیکنام مشخص نشود از عضو علی‌البدل دعوت نمی‌کند.

 سپنتا نیکنام منتخب زرتشتی مردم یزد گفت: نتیجه پیگیری‌های علی شمخانی برای حضور من در شورای شهر یزد مشخص نیست. وی گفت: اگر مشکل همه اقلیت‌ها حل نشود به شورا نمی‌روم.
غلامعلی سفید رئیس شورای شهر یزد گفت: شورای شهر، تا تکلیف سپنتا نیکنام مشخص نشود از عضو علی‌البدل دعوت نمی‌کند.ما معتقدیم مهلت 6 ماهه قانون شوراها شامل حال سپنتا نیکنام نمی‌شود.

وی گفت: هیچ مرجعی تا این لحظه پاسخگوی ما نبوده است.

غلامعلی سفید، رئیس شورای شهر یزد تأکید کرد با پایان مهلت شش ماهه قانون شوراها، شورای شهر یزد تا مشخص نشدن تکلیف سپنتا نیکنام به هیچ عنوان از عضو علی‌البدل دعوت نمی‌کند حتی اگر دیوان عدالت اداری حکم سپنتا نیکنام را لغو نکند.
اعتمادآنلاین| غلامعلی سفید، رئیس شورای شهر یزد تأکید کرد با پایان مهلت شش ماهه قانون شوراها، شورای شهر یزد تا مشخص نشدن تکلیف سپنتا نیکنام به هیچ عنوان از عضو علی‌البدل دعوت نمی‌کند حتی اگر دیوان عدالت اداری حکم سپنتا نیکنام را لغو نکند.

او به اعتمادآنلاین گفت: «قرار بود آقای شمخانی که ریاست کمیسیون سیاسی مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده دارد از طریق دیوان عدالت اداری مشکل حضور سپنتا نیکنام را در شورای شهر یزد حل کند اما تا این لحظه که آخرین ساعت‌های پایان مهلت 6 ماهه است هیچ مرجعی پاسخگوی ما نبوده است.»

اما بر اساس تبصره - ماده 8 (الحاقی 27/8/1386) قانون شوراها «هرگاه عضوی به هر دلیلی تا دوماه در جلسه شورا شرکت نکند، تا تعیین تکلیف نهایی که نباید بیش از شش ماه به طول بینجامد از عضو علی‌البدل به‌عنوان جانشین در جلسات دعوت به عمل می‌آید.»

سفید در این رابطه اظهار کرد: «ما معتقدیم مهلت شش ماهه که در قانون شوراها آمده است برای آقای نیکنام نمی‌تواند ملاک قرار گیرد چون ایشان به اراده خود در جلسات شورا غیبت نداشته است.»

 

47236

 

 

 

کد خبر 768627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
  0 0
  سلام کاش عدالت رعایت میشد و جناب نیکنام بر کرسی خود در شورای شهر قرار میگرفت
 • بی نام A1 ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
  0 0
  جناب یونسی اخیرا فرمودند امثال سپنتاها باید استاندار شوند.شخصی فرصت طلب که در مصاحبه نشریه ای همسرش گفته از مدتها فکر نمایندگی مجلس بوده با حفظ ظاهر برای جلب نظر همکیشانش بوده یک پنجاهم رای جمعیت شهر یزد را دارد.مهم کارنامه عملکردی است نه تبلیغ سیاسی.در دور اول خوشنام بودن جامعه زرتشتی علت اقبال مردم بود حالا شخص مهم است؟خیابان قیام یکی از نکات منفی عملکردی است.بقیه را یزدی ها از برند.به جز یزد چندروستا نیز شهروندان زرتشتی عضویت داشته و دارند.سپنتا به عنوان مدیر انجمن زرتشتیان یزد در مدیریت خود با دسترسی به سرمایه کلان جامعه اش که از فروش بلیط اتشکده و دخمه است بدون کسب اجازه از مجمع همگانی مردم و قوانین تعاون سرخود هرخرج و کار خواسته کرده و می کند بی انکه به نیازمندان جامعه گزارش مالی بدهد.
 • بی نام A1 ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
  0 0
  کار خوبی می کنید. بر خلاف قانون هم نیست