ولی‌الله سیف که روز گذشته با فریاد «استعفا-استعفا» نمایندگان روبرو شده بود؛ گفت که بنا به درخواست نمایندگان، استعفا نمی‎دهد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه استعفاء بنا به درخواست یک نماینده، نمی‌تواند عملی شود؛ ادامه داد: تصمیم‌گیری برای صدور حکم {انتصابم در این مسئولیت} یک مسیری داشت، طبیعتا خاتمه کار من هم در مسیر خاص خودش خواهد بود. امیدوارم در چند صباحی که مسئولیت دارم، بتوانم مسئولیتم را خوب انجام دهم.

او در واکنش به اینکه برخی نمایندگان در جلسه علنی روز سه شنبه 21 فروردین مجلس به او هجمه کرده بودند، گفت: اولا برای همه نمایندگان مجلس احترام ویژه قائلم. مجلس جایگاه خاصی دارد. واقعیت آن است که من هم تعجب کردم و انتظار چنین برخوردی را نداشتم. بالاخره هر دلیلی داشته باشد، آدم باید بتواند آنجا حرفش را بزند، دوستان ما نباید کم لطفی می کردند.

وی افزود: البته تعداد {نمایندگان معترض} بسیار اندک بود، غاطبه مجلس اشخاصی فرهیخته و تابع اصول و ضوابط و قانون هستند. ما باید براساس قانون بتوانیم با هم در مسالمت کامل حرف بزنیم و صحبت کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: در مقابل برخی نمایندگانی که اعتراض می کردند، دوستان و نمایندگان دیگری بودند که به شدت مخالفت داشتند و این فعالیت خاص غیراصولی را خنثی می کردند. در مجموع انتظارم جا افتادن موارد منطقی‌ای بود که توضیح دادم وگرنه از نظر شخصی مسئله خاصی با آنها ندارم.

27214

کد خبر 768919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م ر GB ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  5 0
  سیف در ماجرای صندوق ها و موسسات مالی به درخواست مستقیم مردم استعفا نداد اینها که کاملا مظیع و رام هستند
 • بی نام IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
  10 0
  مسئولین بی کفایت باید برکنار شوند نه استعفاء دهند
 • حقوق بگیر A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
  7 2
  تا به امروز که ماموریت شما برای مردم این مملکت خوب انجام نشده معلوم نیست برای چه کسی یا کدام کشوری می خواهید ماموریتتان را خوب انجام دهید. این که فرمودید استعفا به درخواست یک نماینده انجام نمی شود این صدای فریاد یک نماینده نبود که خواهان استعفای شما بود عمده نمایندگان یک صدا و چندین بار این خواسته را اعلام کردند. لطفا فیلم ان جلسه را ببینید و تصمصم مورد نظر آنان را اتخاذ فرمایید.