ایرنا نوشت: رسانه های روسی به نقل از ارتش این کشور از مشاهده 7 هواپیمای جاسوسی آمریکا در نزدیکی پایگاه های روسیه در سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری چینی شینهوا، رسانه های روسی گزارش دادند که مرکز فرماندهی ارتش این کشور در سوریه از مشاهده چندین هواپیمای جاسوسی آمریکایی خبر داده است.

براساس این گزارش، روز جمعه 7 هواپیمای نیروی دریایی آمریکا در شرق دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل غربی سوریه به عملیات جاسوسی پرداخته اند.
دو پایگاه هوایی حمیمیم و دریایی طرطوس که در کنترل روسیه است در این منطقه قرار دارد.

این خبر در حالی است که پس از تهدید آمریکا به حمله علیه سوریه، نگرانی ها از وقوع جنگی میان آمریکا و روسیه افزایش یافته است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد که تصمیم درباره حمله احتمالی به سوریه به زودی اعلام خواهد شد. با این وجود، پس از جلسه او با تیم امنیت ملی خود، کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ هنوز به تصمیم نهایی نرسیده است.

رئیس جمهوری آمریکا پس از این نشست با ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت و گو و دو طرف درباره لزوم واکنش بین المللی به حمله شیمیایی ادعایی در سوریه توافق کردند.

همچنین کابینه انگلیس برای پیوستن این کشور به آمریکا و فرانسه در حمله احتمالی به سوریه موافقت کرد.
تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (18 فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفت که در جریان آن 75 تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند.

این در حالی است که دولت سوریه، هر گونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد هم استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است.

در همین پیوند، بشار الجعفری سفیر سوریه در سازمان به خبرنگاران گفت: تروریست ها از مدت ها پیش مواد شیمیایی را از لیبی تهیه می کردند و اخیرا تهیه این مواد برای آنها از سوی مراکز اطلاعاتی ترکیه، عربستان، آمریکا و فرانسه تسهیل شده است.
وی افزود: سازمان منع سلاح های شیمیایی به دولت سوریه اطلاع داده است که دو گروه را به سوریه اعزام کرده است که یکی از آنها امروز و دیگری فردا وارد سوریه می شود.

الجعفری گفت: هرگونه تأخیر در ورود تیم سازمان منع سلاح های شیمیایی ناشی از فشار سیاسی بر این سازمان از سوی ایالات متحده آمریکا، انگلیس و فرانسه و با هدف جلوگیری از انجام این بازدید، خواهد بود.

5252

کد خبر 769286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =