لودریان: لازم باشد باز هم به سوریه حمله می‌کنیم/ نتانیاهو: درباره سوریه نظر ندهید!

تازه ترین تحولات و بازتاب حمله نظامی به سوریه را از نظر می گذرانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر خارجه فرانسه مدعی شد اگر خط قرمز پاریس مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی شکسته شود، باز هم به سوریه حمله می‎کنیم.

به گزارش مهر، «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «بی اف ام» مدعی شد چنانچه دولت سوریه مجدداً از تسلیحات شیمیایی استفاده کند، حملات موشکی بیشتری در راه خواهد بود!

وی حتی مدعی شد که حمله مشترک بامداد امروز شنبه بخش بزرگی از تسلیحات شیمیایی سوریه را منهدم کرده است.

لودریان در تکمیل ادعاهای خود گفت پاریس هیچ تردیدی ندارد که دولت دمشق پشت حمله شیمیایی شنبه گذشته به شهر «دوما» سوریه بوده است.

وی در نهایت گفت: هدف حمله اخیر تامین شد اما چنانچه خط قرمز پاریس یک بار دیگر شکسته شود، حمله جدیدی در راه خواهد بود.

گفتنی است ادعاهای لودریان درحالی مطرح می‎شود که هنوز مدرکی مبنی بر دخالت سوریه در حمله شیمیایی دوما ارائه نشده است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز پیشتر گفته بود: روسیه اسناد و مدارک متقنی در اختیار دارد که نشان می دهد حمله شیمیایی در شهر «دوما»، نوعی نمایش بود. سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی به هیچ سرنخی که نشان دهد حمله شیمیایی در دوما صورت گرفته باشد، دست پیدا نکرده است.

به گفته وی، ادعای حمله شیمیایی به شهر دومای سوریه با کمک سرویس‎های اطلاعاتی غربی انجام شده است.

نتانیاهو خطاب به وزرای صهیونیست: درباره سوریه نظر ندهید!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وزرای کابینه این رژیم خواست تا درباره تجاوز نظامی آمریکا علیه سوریه اظهار نظر نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ینی شفق، شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به وزرای کابینه دستور داده تا در خصوص حوادث مربوط به سوریه به ویژه تجاوز نظامی امروز صبح آمریکا، انگلیس و فرانسه به این کشور اظهار نظر نکنند.

این در حالیست که امروز یک وزیر صهیونیست مدعی شده بود که حمله نظامی آمریکا پیام مهمی خطاب به ایران، سوریه و حزب الله لبنان دارد.

رسانه های صهیونیست نیز نسبت به نتایج این تجاوز نظامی ابراز یأس و ناامیدی کرده و گزارش دادند که این حمله از مقاومت بشار اسد رئیس جمهور سوریه نمی کاهد.

  انگلیس: مسکو از اهرم تاثیر بر اسد استفاده کند!

وزیر دفاع انگلیس با موفقیت آمیز خواندن حمله بامداد امروز علیه سوریه، از مسکو خواست برای پایان دادن به جنگ از تاثیر خود بر دمشق، استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس، در مصاحبه با رادیو «ال بی سی» این کشور مدعی شد حملات موشکی بامداد امروز شنبه علیه سوریه تاثیر بسیاری بر عملکرد آینده دولت بشار اسد خواهد داشت!

این ادعا درحالی مطرح می‌شود که روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» اعتراف کرد تأثیر این به‌اصطلاح موشک های هوشمند و زیبای شلیک شده به سوریه تقریبا صفر بوده است.

ویلیامسون در پاسخ به این سوال که آیا غرب در دوره جنگ سرد با روسیه به سر می‌برد، گفت: روابط با مسکو در سطح پایینی قرار دارد حال‌آنکه وی از کرملین می‌خواهد در راستای پایان ‌بخشیدن به بحران سوریه، از تاثیر خود بر اسد استفاده کند.


ابراز نگرانی مصر از اوضاع سوریه

مصر ضمن ابراز نگرانی شدید در نتیجه تشدید عملیات نظامی جاری در سوریه بر مخالفت قاطعانه خود با استفاده از هرگونه سلاح ممنوعه در سوریه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المنار، وزارت خارجه مصر امروز (شنبه) در بیانیه‌ای مخالفت خود را با استفاده از هرگونه سلاح ممنوعه در خاک سوریه که "سلامت ملت برادر سوریه" و "تفاهم‌های صورت گرفته در مورد تعیین مناطق کاهش تنش" را تهدید می‌کند اعلام کرد و خواهان انجام تحقیقات بین‌المللی شفاف در این خصوص شد.

در  این بیانیه آمده است: مصر بر مخالفت قاطع خود با استفاده از هرگونه سلاح ممنوعه جهانی در خاک سوریه تاکید می‌کند و خواهان انجام تحقیقات بین‌المللی شفاف در این زمینه طبق مکانسیم و مراجع بین‌المللی است.

واکنش چین به تجاوز امروز آمریکا و متحدانش به سوریه

وزارت خارجه چین درباره حمله به سوریه اعلام کرد، هر اقدام نظامی که فراتر از شورای امنیت باشد نقض قانون بین‌المللی است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه چین درباره حمله امروز ائتلاف آمریکا، انگلیس و فرانسه به مواضع نظامی و غیرنظامی سوریه تاکید کرد، هرگونه اقدام نظامی که فراتر از شورای امنیت و چارچوب آن باشد نقض قوانین بین‌المللی است.


عون: دخالت بیشتر قدرت‌های بزرگ در بحران سوریه نمایان شد

رئیس جمهوری لبنان با بیان اینکه بیروت با تجاوز نظامی خارجی به هر کشور عربی مخالف است، گفت: حمله به سوریه دخالت بیشتر قدرت های بزرگ در بحران سوریه را نمایان ساخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان به حمله بامداد امروز آمریکا و غرب به سوریه واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اعلام کرد: بیروت با هرگونه تجاوز نظامی خارجی به کشورهای عربی مخالف است.

وی افزود: حملات سه جانبه آمریکا، فرانسه و انگلیس به لبنان هیچ کمکی به تحقق راه حل سیاسی در سوریه نمی کند.

میشل عون اظهار داشت: مذاکره و گفتگو تنها راه توقف دخالت های خارجی در سوریه است.

 جنبش امل لبنان در واکنش حمله آمریکا به سوریه؛ حمله آمریکا، منطقه را به میدان جنگ تبدیل می کند

جنبش امل» لبنان ضمن محکوم کردن حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، تاکید کرد که این حمله درهای منطقه را برای تبدیل شدن به یک میدان جنگ می گشاید.

به گزارش ایرنا، دفتر سیاسی جنبش امل در بیانیه ای خود امروز (شنبه) منتشر شد، حمله به سوریه را نقض آشکار قوانین بین المللی و تجاوز به کشور سوریه به عنوان یکی از اعضای مؤسس سازمان ملل برشمرد و پیامدهای آن را برای صلح و امنیت بین المللی خطرناک توصیف کرد.

در بیانیه جنبش امل آمده است: جنبش امل به همراه همه شرافتمندان دیگر نمی تواند در برابر حمله به سوریه موضع بی طرفی و سکوت در پیش گیرد؛ به خصوص که پیامدهای این تجاوز در سطح همه خاورمیانه است.

امل افزود: این حمله در زمانی مشکوک صورت می گیرد که ارتش سوریه توانسته است مناطق زیادی از خاک کشورش را از چنگ تروریست ها آزاد کند و از سوی دیگر همزمان عراق و لبنان در آستانه انتخابات پارلمانی هستند و ملت فلسطین برای تاکید بر حق بازگشت و برپایی کشور مستقل خود به پایتختی قدس شریف طوفان به پاکرده است.

جنبش امل در پایان بیانیه اش به شدت این تجاوز را محکوم و شجاعت رهبری، ملت و ارتش سوریه در ناکام گذاشتن این حملات را ستود.


بری:  دمشق! در مقابل سختی صبور باش

 «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در واکنش به حمله بامداد امروز (شنبه) آمریکا و متحدانش به سوریه در یادداشتی با یادآوری شعری از «محمد مهدی الجواهری» از شاعران عرب نوشت: دمشق در مقابل سختی صبور باش.

به گزارش ایرنا، بری در ادامه به نقل از شاعر عرب خطاب به شهر دمشق پایتخت سوریه، نوشت: مانند درخت بلوط همیشه سبز باش و هر اندازه هم که برگ هایش می ریزد اما همچنان شاخه هایش سبز می ماند؛ تو نیز اینگونه باش. حمله موشکی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه بامداد امروز صورت گرفت.

حزب الله لبنان نیز صبح امروز با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله به سوریه آن را تائید آشکار گروه های تروریستی خواند که هر زمان در میدان شکست می خورند این کشورها برای کمک به آنها مداخله می کنند.
مقام های لبنانی در روزهای اخیر با هرگونه حمله به کشورهای عربی دیگر به شدت مخالفت کردند.

52310

کد خبر 769604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  9 7
  داداش حمله کن عیبی نداره مردم رونکش،ولی خون دیکتاتور سوریه حلاله
  • بی نام A1 ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
   1 1
   در چه جایگاعی هستی که خون رو حلال کنی فقط براساس چیزهایی که نشونت میدن قضاوت نکن. به هرکسی نمیشه گفت داداش.داداش کسیه که خوبی آدم رو میخواد مطمئن باش امثال ترامپ خوبیت رو نمیخوان درنهایت براشون گاو شیردهی