۰ نفر
۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
بازی با برگ نکو، آخرین ورق کی‌روش است؟

کارلوس کی‌روش خشمگین است. خشمگین از اینکه برای تیم امید، فدراسیون فوتبال به سبک خود پیش رفته است.

فاطمه پاقلعه‌نژاد: کارلوس کی روش خیلی رسمی اعلام کرد از نظر او جواد نکونام از میان همه گزینه های ممکن، بهترین انتخاب برای تیم امید است اما با اعلام رسمی حضور حمید استیلی به عنوان مدیرفنی تیم ملی امید، عملا این گزینه همکاری تقریبا کمرنگ شده است.

این درحالی است که در همه سال های گذشته، همواره دعوای بزرگ در فوتبال مان این بود: چرا سرمربی تیم ملی بر کار تیم های پایه نظارت ندارد؟ حالا اما در شرایطی که کی روش خودش قصد داشته گزینه مورد نظرش که از نظر او می تواند در فوتبال تحول ایجاد کند،را معرفی کند، ندیده گرفته شده است.

چرا این اتفاق افتاده؟ این یک پیام روشن از سوی فدراسیون فوتبال به سرمربی است. اینکه در نهایت او تنها تا پایان جام ملت ها در ایران می ماند؛ پس نیازی نیست که سرنوشت شان را به او گره بزنند. اعضای کمیته فنی فوتبال یعنی معینی مدیر جوانان، حسین کلانی پیشکسوت فوتبال و مرتضی محصص از میان همه حالات ممکن به این نتیجه رسیده اند تا حمید استیلی بشود مدیر فنی تیم امید. جالبتر اینکه در این جلسه اصلا محصص هم حضور نداشته و در سفر مغولستان بوده است! 

اتفاقی که نشان می دهد، تصمیمی از بالاتر برای فوتبال امید گرفته شده بوده است. در این شرایط اما حالا کی روش حق انتخاب دارد. او می تواند جواد نکونام را که از نظرش بهترین گزینه برای کمک به نسل آینده است، دوباره به جمع مردانش برگرداند.

لیست تیم ملی هنوز یک جای خالی دارد. نکونام در روزهایی که کنار تیم ملی بود، اگرچه حالا با انتقاد روبروست و گروهی از منتقدانش بازی با قطر در تهران را برایش علم می کنند، با همان دعوایی که به راه افتاد، 6 بازیکن قطر را با محرومیتی بلندمدت روبرو کرد. ستاره هایی که کنار رفتن شان از قطر یک تیم معمولی ساخت. تیمی که دیگر در آن گروه نتوانست مدعی باشد.

این اما همه عملکرد نکونام در همه این سال ها در تیم ملی نبوده است. کاپیتانی مهمترین ویژگی او بوده. او خیلی خوب توانسته بود در همه این سال ها تیم را یکدست کند. چیزی که بعد از رفتنش خلاء بزرگی  شده بود برای تیم کی روش و برای همین هم بود که کی روش او را برگرداند.

بعد هم که دعواهای بین تیم ملی و برانکو در اردوی دبی راه افتاد. نکونام یکی از آنهایی بود که به احترام رئیس فدراسیون فوتبال، حاضر نشد به تهران برگردد. مهدی تاج با آنها تماس گرفت و گفت در دبی بمانند تا او به دیدارشان برود. آنها هم به حرف رئیس ماندند اما بعد این آقای رئیس بود که پا پس کشید و این کادر قربانی شدند. حالا همه برگشته اند. نکونام هم دنبال سرنوشتش رفت و تحولی که او در نساجی ایجاد کرده، نشان داده است کی روش بی دلیل او را خلف شایسته اش در همه این سال ها معرفی نکرده بود.

این مربی جوان می تواند در تیم ملی بار دیگر موثر باشد. او به خوبی تیم را برای مربی جمع می کند. بچه های تیم دوستش دارند و حرفش را می خوانند و از ایجاد قطب های موازی در تیم جلوگیری می کند. کاری که خیلی خوب 4 سال انجامش داده بود.

حالا اما مسئولانی که رضایتی از بازگشت جواد ندارند، در شرایطی که به نظر می رسد کی روش به این پاتک و استفاده از همراهی دوباره جواد فکر می کند، دنبال ایجاد حاشیه برایش می روند. به هم ریختن تمرکز جواد البته دستاوردهای مهم دیگری هم برای این گروه دارد. تیم سوگلی شان که هر روز و هر بازی با شاهکارهای داوری برایش امتیاز می گیرند، با به هم ریختن تمرکز نکونام، به دسته بالاتر نزدیک تر می شود. اصلا شاید به همین دلیل است که در این شرایط حساس لیگ یک، انتخاب شان را رسانه ای کرده اند!

حالا کی روش به گزینه برگ برنده نکونام هم حتما فکر می کند. به اینکه در بزنگاه او را به عنوان آخرین برگ برنده رو کند.

41258

کد خبر 769683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =